img

Najlepsze 6,5-calowe głośniki komponentowe

Najlepszym sposobem na modernizację fabrycznych głośników w samochodzie jest zastosowanie systemu głośników komponentowych. W tym artykule przyjrzymy się 6 najlepszym 6,5-calowym głośnikom komponentowym, ich kluczowym cechom, zaletom i wadom itp. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w naszym pełnym przewodniku po zakupach pod wybranymi modelami.

Ten głośnik komponentowy charakteryzuje się korzystnym połączeniem ceny, jakości i wydajności, co czyni go jednym z najlepszych głośników komponentowych w tym samym przedziale cenowym.

 

DB6502 firmy Polk Audio zabija wiele ptaków jednym kamieniem. Dostajesz dwa 6,5-calowe głośniki niskotonowe, dwa głośniki wysokotonowe 3/4″ oraz zewnętrzne zwrotnice, wszystkie za mniej niż 150$. Ten 4 omowy system obsługuje do 100 watów mocy RMS, 300 watów mocy szczytowej. Więc idealnie nadają się do zasilania przez wzmacniacz na rynku wtórnym.

Masywny zakres częstotliwości systemu komponentowego od 35 Hz do 23 kHz gwarantuje, że nie przegapisz żadnej muzyki. Jedną z najlepszych części tych głośników jest ich morski certyfikat IP55, co oznacza, że są odporne na wodę i brud, a także przetestowane pod kątem mgły solnej, UV i wilgotności.

Głośniki niskotonowe wyposażone są w polipropylenową membranę z mocną gumową obwódką, która zapewnia doskonałe odtwarzanie nawet w stresujących sytuacjach. Dołączone do zestawu maskownice dodają czystego wyglądu w porównaniu z fabrycznymi osłonami głośników. Głośniki wysokotonowe Polk z jedwabną kopułką 3/4″ skupiają się na precyzyjnych wysokich tonach i płynnym dźwięku. Wyposażone są w wiele opcji montażu z podtynkowymi lub powierzchniowymi kubkami montażowymi, w zależności od stylu Twojej kreski i wnętrza.

Każdy zestaw głośnikowy potrzebuje pewnego rodzaju zwrotnicy. Zewnętrzne zwrotnice Polk Audio są wyposażone w wysokiej jakości komponenty i posiadają zaciski do wejścia, głośnika niskotonowego i wysokotonowego.

 

Alpine Electronics od dawna jest preferowaną marką wśród audiofilów. Jeśli chcesz mieć duży i dynamiczny dźwięk z dużą ilością basu, SPR-60C to świetny wybór. Ten 6,5-calowy system głośników komponentowych może obsłużyć dużą głośność przy mocy RMS 110 W każdy i mocy szczytowej do 330 W każdy. Dodatkowo zapewnia naprawdę mocny bas dzięki wielowarstwowym hybrydowym włóknom niskotonowym.

Jednak do instalacji potrzebna jest odpowiednia głębokość, ponieważ wymagają one głębokości montażu 2-5/16". Na szczęście jedną z najlepiej sprzedających się zalet systemu jest jego lekkość, która waży zaledwie około dwóch funtów.

Ten zestaw systemowy jest bardzo realną opcją dla osób, które chcą zmodernizować posiadane przez siebie głośniki do komponentów.

 

 

 

Jeśli szukasz pierwszego zestawu głośników do swojego samochodu, to głośniki JLC2-650 są właśnie tym, czego potrzebujesz.

Niektóre z wyróżniających się cech tego głośnika obejmują świetne przenoszenie basu. Charakteryzują się one wysoką mocą wyjściową, głębokim basem, minimalnymi zniekształceniami i efektywną obsługą mocy. Posiadają również jedwabną kopułkę wysokotonową, dzięki czemu można uzyskać wysokiej jakości dźwięk bez nadmiernych sybilantów i jasności. Otrzymujesz również głośny i czysty dźwięk średniotonowy, który nawet przy wyższych poziomach głośności nie będzie brzmiał surowo i zachowa zdolność do odtwarzania szczegółów Twojej muzyki.

Głośnik posiada wypełniony miką polipropylenowy stożek, który jest znany z dobrego tłumienia, kontrolowanego rozbijania, wytwarzania dobrego dźwięku i jest bardzo trwały. Brzmią o wiele lepiej niż papierowe głośniki, które łatwo ulegają zniekształceniu i brakuje im przejrzystości.

Ten głośnik ma stałą moc 60 W każdy i szczytową moc muzyczną 100 W każdy.

Dla osób szukających niedrogiego i niezawodnego rozwiązania w zakresie głośników komponentowych jest to idealne rozwiązanie.

 

 

 

Głośniki JBL GTO429 6,5" to doskonały wybór dla tych, którzy szukają lepszego dźwięku w swoich samochodach. Ten system głośników posiada specjalną konstrukcję stożka głośnika niskotonowego Plus One, który rozszerza obszar membrany stożka, zapewniając lepsze pasmo przenoszenia niskich częstotliwości. Dodatkowo, miękkie kopułkowe głośniki wysokotonowe z membraną krawędziową oferują bogate doświadczenie w zakresie wyższych częstotliwości. Jedną z cech, którą większość ludzi lubi w tym głośniku komponentowym jest to, że GTO429 posiada impedancję 3 ohm, która jest niższa niż typowe 4 ohm spotykane w większości standardowych głośników. W rezultacie pomaga to bezpiecznie pobierać nieco więcej mocy z radia samochodowego, wytwarzając znaczną głośność nawet w fabrycznych głośnikach stereo o niskiej mocy.

Nowoczesny wygląd, mocne niskie tony i przegubowe wysokie tony sprawiają, że głośniki te doskonale sprawdzają się na rynku wtórnym lub w fabrycznych systemach nagłośnieniowych.

 

 

 

Ten dwudrożny system głośników komponentowych zapewnia 540 W mocy szczytowej, która przenosi dźwięk w Twoim samochodzie na nowy poziom. Ten system głośnikowy otrzymał wiele pozytywnych recenzji za wysoką wierność dźwięku, duże możliwości obsługi mocy i głośność. Dzięki wysokiej czułości (93dB) głośniki te potrzebują niewiele mocy, aby prowadzić samochód. Instalacja tego systemu głośnikowego jest bardzo prosta, ponieważ wszystkie niezbędne elementy dodatkowe są pakowane w pudełko, łącznie z uchwytami montażowymi.

Chociaż w Infinity Kappa 60.11CS brakuje niskiego basu, jego reprodukcja dźwięku w zakresie wysokich i średnich tonów jest wyjątkowa, a subwoofer w znacznym stopniu uzupełnia większość systemów audio.

Te dwudrożne głośniki zapewniają kuszącą jakość dźwięku i duże możliwości zarządzania energią, co daje duży spokój ducha.

 

 

 

Każdy z głośników BOSS CH6CK dostarcza 350 W mocy przy maksymalnej mocy, zapewniając głębokie basy i głośny, wyrazisty dźwięk bez żadnych zniekształceń. Każdy z głośników posiada czerwony, półtorocalowy stożek z wtryskiwanego poli, z piankowym otoczeniem oraz 1-calową, wysokotemperaturową, aluminiową cewkę drgającą. Każdy z nich ma 175 W mocy PMS dla zapewnienia głośnego, czystego dźwięku, a ponadto system ten jest wyposażony w dwa 1-calowe kopułkowe głośniki wysokotonowe. Na ten system głośników udzielana jest roczna gwarancja.

Zakup głośników komponentowych w znacznym stopniu poprawi jakość dźwięku w samochodzie. Mając do dyspozycji tak wiele atrakcyjnych opcji, podjęcie decyzji o tym, na co się zdecydować, nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać.

Jednakże, mając na uwadze kilka pomocnych wskazówek, wybór idealnych głośników komponentowych do samochodu powinien być szybkim i bezproblemowym zadaniem.

Istnieją dwie najważniejsze specyfikacje, które należy rozważyć przed określeniem głośnika, który będzie idealnie pasował do Twojego samochodu. Są to dwie najważniejsze z nich:

Czułość (mierzona w dB) jest miarą dźwięku wytwarzanego przez głośnik w stosunku do mocy przyłożonej do niego.

Jeśli samochodowy system stereo ma niską moc, a moc RMS na kanał wynosi mniej niż 15 W, co jest cechą powszechnie spotykaną w większości fabrycznie montowanych głośników, najlepszym rozwiązaniem dla tego typu systemu stereo są głośniki o wysokiej czułości (ponad 90 dB).

Jeśli Twój samochodowy system stereo ma wysoką moc, powiedzmy 16 W RMS lub więcej (często spotykane w samochodowych radiach samochodowych lub zewnętrznych wzmacniaczach), lepiej wybrać te głośniki o niskiej czułości, aby uzyskać najlepszą jakość dźwięku.

Zdolność systemu głośnikowego do przenoszenia mocy informuje o tym, ile mocy jest w stanie obsłużyć dany system. Zestawy głośnikowe o niskiej mocy nie potrzebują dużej ilości energii, aby skutecznie działać. Podobnie systemy, których zewnętrzne wzmacniacze są stosunkowo mocne, będą potrzebowały głośników o odpowiedniej mocy. Główną specyfikacją w zakresie przenoszenia mocy jest zdolność przenoszenia mocy RMS, a nie moc szczytowa. Moc znamionowa RMS jest miarą mocy wyjściowej głośnika w sposób ciągły.

To właśnie ona decyduje o jakości dźwięku i trwałości głośników komponentowych.

Materiały użyte do produkcji głośników niskotonowych powinny być sztywne i lekkie. Ma to na celu zapewnienie odpowiedniej produkcji niskich tonów w muzyce. Większość stożków głośnikowych niskotonowych wykonana jest z jakiejś folii syntetycznej, np. z polipropylenu, który dobrze służy głośnikom samochodowym. Gdy materiał polipropylenowy zostanie zmieszany z innym materiałem, takim jak mika, staje się sztywniejszy, dając wyraźniejszy bas.

Materiał, z którego wykonane są głośniki wysokotonowe, ma bardzo duży wpływ na rodzaj dźwięku wytwarzanego przez głośniki. Miękkie materiały, takie jak mieszanki tekstylne, polipropylen i jedwab, dadzą bardziej wyrafinowany i łagodny dźwięk. Z drugiej strony, jeśli preferujesz śmiałe i twarde dźwięki, to najlepszą opcją dla Ciebie będą twarde materiały, takie jak grafit metalowy i ceramika.

Obwód głośnika niskotonowego również odgrywa rolę w rodzaju dźwięku wytwarzanego przez system głośnikowy. Są one wyznacznikiem jakości basu wytwarzanego przez głośniki niskotonowe i swobodnego ruchu stożka głośnika niskotonowego, materiały te muszą być wytrzymałe i mieć zdolność do wytrzymywania trudnych temperatur i wilgotności. Głośniki niskotonowe z korpusem wykonanym z gumy mają tendencję do dłuższej żywotności i lepszych parametrów brzmieniowych. Inne materiały, takie jak tkanina i pianka również sprawdzają się stosunkowo dobrze, choć są znacznie tańsze.

Głośniki komponentowe zazwyczaj używają pasywnych zwrotnic zewnętrznych, aby uzyskać wyraźną separację pomiędzy częstotliwościami, które są przesyłane do głośnika niskotonowego. Nie ma niepotrzebnej produkcji częstotliwości z głośników niskotonowych i wysokotonowych. Dzięki temu można cieszyć się czystym i niezakłóconym dźwiękiem.

Większość zewnętrznych zwrotnic wyposażona jest w dodatkowy zacisk wejściowy, który umożliwia bi-amping. Zamiast podłączać głośnik niskotonowy i wysokotonowy do jednego kanału wzmacniającego, w rzeczywistości używa się dwóch oddzielnych przewodów, z których każdy przenosi sygnały z oddzielnego wzmacniacza. Ma to na celu zapewnienie, że zarówno przetworniki niskotonowe (głośniki niskotonowe), jak i wysokotonowe (wysokotonowe) otrzymają dobrze dedykowane wzmocnienie. Powinno to być kluczowym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jeśli planuje się uzyskanie poważnego systemu o wysokiej wydajności.

Jest to opcja oferowana przez większość producentów użytkownikom zestawów głośnikowych komponentowych. Jest to przydatna funkcja dla osób, które planują ponowne wykorzystanie swoich głośników do różnych samochodów.

Po wybraniu zestawu głośnikowego, który posiada wszystkie potrzebne funkcje, ostatnim krokiem jest ustalenie, czy głośniki są przyporządkowane do danego pojazdu. W tym celu może być konieczny udział profesjonalnego mechanika, zwłaszcza jeśli jesteś nowy w instalacji głośników lub w głośnikach komponentowych.

Jak mogę odtwarzać muzykę z mojego telefonu do samochodu?

Jeśli Twój radioodtwarzacz nie jest przyporządkowany do nowoczesnych opcji połączeń - takich jak mikro USB lub Bluetooth - nadal istnieje wiele alternatyw. Te zawierać FTM transmiter che być prosty wtyczka i odtwarzać narzędzie, samochodowy adapter che łączyć the CD-Charger wyjście przy the plecy the jednostka.

Co być podwójny samochodowy głośnik?

The pojęcie ty próbować odnosić się być prawdopodobnie "podwójny stożek Głośnik" che odnosić się bardzo tani głośnik seria opcja. Są one wyposażone w dwa papierowe stożki na każdym głośniku zamiast jednego.

Moje głośniki samochodowe brzęczą, czy to normalne?

Jest to normalne tylko wtedy, gdy odtwarzasz radio FM. Sygnały FM są zazwyczaj zakłócane przez układ zapłonowy samochodu. Możesz również przyjrzeć się systemowi izolacyjnemu i osłonowemu Twojego radia. Jeśli brzęczenie pali się nawet przy wyłączonym radiu FM, jest to problem elektryczny lub fizyczny.

Jaka jest różnica między 2 a 4 urządzeniami OHM?

Zostało to już omówione na tym stanowisku. Warto jednak jeszcze raz wspomnieć o różnicy między 2 a 4 pracownikami fizycznymi. Każdy głośnik o wyższej impedancji będzie zawsze większy, ponieważ ma więcej przewodów w cewkach. Będzie to miało również wpływ na wagę głośnika, a także na jakość i głośność dźwięku w systemie. Mniejsza oporność oznacza większą ilość dźwięku, dlatego też głośnik 2-OHMS powinien być głośniejszy niż głośnik 4 ohm. Zużywa on również więcej energii, a co za tym idzie, niższą jakość.

Jeśli mielibyśmy wybrać jeden z głośników komponentowych zawartych w tym artykule, to wyraźnym zwycięzcą z całej serii jest 6,5" 2-drożny system głośników komponentowych Polk Audio DB6501.

Co więc dokładnie czyni ten system naszym najlepszym wyborem?

Z opisu produktu jasno wynika, że inżynierowie POLK wykorzystali zaawansowaną technologię, aby wypracować idealną kombinację materiałów i konstrukcji, która pozwoli wydobyć z niego bezkonkurencyjny dźwięk i konstrukcję, której nie da się porównać z żadną inną. Rezultatem jest system głośnikowy charakteryzujący się płynnym pasmem przenoszenia, ostrymi szczegółami i możliwością odtwarzania czystej muzyki w najwyższej głośności bez żadnego wysiłku. Jak widzieliśmy w przewodniku kupującego, połączenie kompozytu polipropylenu i miki jest jednym z najważniejszych szczegółów, na które należy zwracać uwagę, szukając trwałości i doskonałości. Dwudrożny system głośników komponentowych Polk jest nie tylko zbudowany z połączenia tych dwóch materiałów, ale także posiada gumowy obwód, który poprawił zdolność głośnika niskotonowego do wytrzymywania trudnych warunków temperaturowych i wilgotnościowych.

System wyposażony jest również w zewnętrzną zwrotnicę, która kieruje odpowiednią ilość częstotliwości w kierunku głośników niskotonowych i wysokotonowych, aby poprawić ich całkowite osiągi, a jednocześnie posiada bardzo schludną obudowę, która pozwala ukryć wszystkie przewody, aby uzyskać czysty i profesjonalny wygląd. Dodatkowo, system głośników wyposażony jest w osprzęt montażowy ze stali nierdzewnej oraz spektakularne maskownice ABS, które stylowo dodają estetycznego wyglądu wnętrzu Twojego samochodu. Dobra muzyka z pewnością stanie się lepsza, gdy usłyszysz ją z 6,5-calowego, 2-drożnego systemu głośnikowego Polk Audio DB6501.

Damian Kubik

Redakcja ecoparts.pl

Zobacz również