img

10 zabawnych rzeczy do zrobienia podczas następnej wycieczki drogowej

Nie ma chyba bardziej "klasycznego" urlopu niż stara, dobra wycieczka. Załadowanie całej rodziny do samochodu i wyruszenie w drogę do jakiegoś odległego celu może być równie zabawne, jak sam cel podróży. Wiele osób uważa, że pomysł bycia uwięzionym w samochodzie przez 10 lub więcej godzin jest nudny, ale jeśli wypełnisz ten czas przyjemnymi zajęciami, może to nie tylko sprawić, że czas minie szybciej, ale także stworzyć wspomnienia na całe życie dla Ciebie i Twoich przyjaciół lub rodziny. Oto kilka zajęć, które pomogą Ci miło spędzić czas podczas następnej podróży.

Bycie ściśniętym w samochodzie przez wiele godzin może być wyzwaniem, gdy są w nim tylko dorośli. Kiedy dodasz do tego małe dzieci, może to szybko zamienić się w koszmar!

Kluczem jest zapewnienie dzieciom mnóstwa zajęć, które sprawią, że będą zajęte. Większość działań na naszej liście będzie dotyczyć pasażerów w każdym wieku, ale jeśli masz zamiar być road-tripping z małymi dziećmi, idź dodatkową milę (nie pun intended) i spakować dodatkową torbę pełną rzeczy, takich jak wypchane zwierzęta, ich ulubione zabawki, itp. Prawdopodobnie dobrym pomysłem będzie załadowanie iPada z ich ulubionymi kreskówkami.

audi

Nie zapomnij również o przekąskach i pamiętaj, że prawdopodobnie będziesz musiał robić przerwy częściej, gdy masz młodsze dzieci w samochodzie, więc postaraj się zaplanować postoje w miejscach z ciekawymi punktami orientacyjnymi lub innymi atrakcjami, aby podróż do miejsca docelowego nie wydawała się tak zniechęcająca.

Jeśli Twoja podróż jest szczególnie długa, być może planujesz zatrzymać się na noc podczas podróży. Dla wielu rodzin lub grup przyjaciół oznacza to konieczność wykupienia ponad stu dolarów lub tak w przydrożnym motelu, ale można uczynić to zadanie znacznie bardziej rozrywkowe i zaoszczędzić pieniądze w procesie.

Wszystko, co musisz zrobić, to wrzucić trochę sprzętu kempingowego podczas pakowania samochodu na wycieczkę. Większość ludzi uważa biwakowanie za wakacje same w sobie, więc jeśli możesz zatrzymać się na noc na kempingu podczas jazdy do miejsca docelowego, to tak jakbyś dostał podwójne wakacje!

Jeśli masz miejsce, podrzuć mały namiot i podstawowy sprzęt kempingowy, a następnie zaplanuj swoją podróż tak, abyś miał wystarczająco dużo czasu na rozbicie obozu, a może nawet rozpalenie ogniska.

Inną korzyścią z biwakowania podczas podróży jest to, że rezerwacja pola namiotowego jest zazwyczaj o wiele tańsza niż rezerwacja pokoju w hotelu (i o wiele bardziej zabawna!).

Jedną z największych zalet długich podróży jest to, że prawdopodobnie zabiorą Cię one przez części kraju, których normalnie nie masz okazji zobaczyć. Jeśli masz szczęście, te części zapewnią poważną zmianę scenerii, oferując takie miejsca jak góry, jeziora, ogromne lasy, a nawet pustynie.

Ważne jest, aby poświęcić trochę czasu i zastanowić się, jak niesamowite są te naturalne środowiska. Będziesz miał poczucie, jak mały jesteś w wielkim schemacie rzeczy, i będziesz rozwijać nowe uznanie dla tego, jak ważne jest, aby chronić te skarby środowiska.

Zrobienie sobie selfie lub dwóch, aby zapewnić sobie wizualny dowód porównania wielkości, jest również bardzo zalecane!

Teraz przejdziemy do bardziej konkretnych czynności, które możesz wykonać, aby umilić sobie czas podczas podróży. Zaczniemy od zaopatrzenia się w dobre audiobooki.

Czytanie jest dość oczywistą rozrywką, jeśli chodzi o podróże drogowe, ale czytanie fizycznej książki podczas jazdy samochodem wiąże się z pewnymi wyzwaniami. Na przykład, czytanie w nocy bez światła może być problemem, a wiele osób nie może uczestniczyć w działalności w ogóle bez uzyskania poważnie choroby lokomocyjnej.

Audiobook rozwiązuje wiele z tych problemów. Możesz "słuchać" książki w dzień i w nocy. Dodatkowo, jest to jedna z niewielu aktywności, w których kierowca w samochodzie może faktycznie uczestniczyć. Jeśli wybierzesz tytuł, na który zgodzą się wszyscy pasażerowie, może to zająć wszystkich naraz.

Jeśli jednak zdarzy się, że będziesz jedynym fanem horrorów w samochodzie, zestaw słuchawek nie jest w stanie temu zaradzić!

Gra tablicy rejestracyjnej jest jednym z najstarszych gier road trip w istnieniu. Grając w ten jeden na długiej podróży jest praktycznie rytuał przejścia.

Jeśli nigdy nie grałeś, zasady są całkiem proste. Każdy w samochodzie dostaje mały notatnik, a pasażerowie starają się dostrzec jak najwięcej tablic rejestracyjnych z różnych stanów, jak mogą podczas podróży i zanotować je w swoim notatniku. Istnieją nawet aplikacje, które można pobrać na smartfona, które pomogą Ci śledzić tablice, które widzisz.

Pod koniec podróży policz, ile stanów udało Ci się zanotować. Jeśli jakieś przeoczyłeś, miej oczy otwarte podczas podróży powrotnej do domu!

Oto kolejna gra, która jest bardzo prosta, ale nadal gwarantowana, aby utrzymać wszystkich w samochodzie zajęty. Celem gry jest znalezienie każdej litery w alfabecie podczas podróży, ale można używać tylko liter znalezionych w znakach drogowych.

To może wydawać się dość proste zadanie, ale przekonasz się, że litery K i Q nie są tak powszechne, jak mogłoby się wydawać! Możesz również znaleźć wszystkie cyfry od 0 do 9. Dodaj jeszcze więcej wyzwań, wprowadzając zasadę, że wszystkie litery muszą być sprawdzone w kolejności.

Istnieją niezliczone inne wariacje na temat tej gry, ale jak widać, gra w alfabet to świetny sposób na walkę z nudą podczas długiej podróży.

Jeśli kiedykolwiek przeglądał sklep z pamiątkami w restauracji Cracker Barrel, wiesz, że nie brakuje gier i działań - większość z nich wydaje się być zbudowany na zamówienie dla długich podróży drogowych.

Znajdziesz tu gry takie jak magnetyczne szachy i warcaby, a także tomy krzyżówek i innych podobnych gier. A kto mógłby zapomnieć o zabawce Wooly Willie i niezliczonych twarzach, które można mu nadać za pomocą magnetycznego długopisu i wiórków żelaznych?

Aha, i te audiobooki, o których wspominaliśmy wcześniej? Cracker Barrel posiada bibliotekę audiobooków, które można wypożyczać i wymieniać między licznymi restauracjami. Nie szkodzi, że jedzenie też jest trudne do pobicia!

Oto kolejna gra, w którą może zagrać każdy w samochodzie i jest to świetna zabawa dla pasażerów w każdym wieku.

Aby grać, wybierz pasażera, aby rozpocząć mówiąc: "Jadę na wakacje i przynoszę...", a następnie wybrać jeden, losowy obiekt (na przykład, "szczoteczka do zębów"). Następny gracz robi to samo, ale musi wymienić wszystkie przedmioty wymienione przed nim, plus dodać nowy przedmiot.

Gra toczy się do momentu, aż któryś z graczy zapomni jednego z przedmiotów, wtedy można zacząć grę od nowa lub przejść do którejś z pozostałych 9 pozycji z naszej listy.

Wiele z gier i działań, które wymieniliśmy na naszej liście do tej pory były co można określić jako "analogowe". Są to oldschoolowe działania, które naprawdę nie wymagają zbyt wiele technologii.

Nasze ostatnie dwie pozycje na liście są dla tych z was, którzy po prostu nie mogą pomóc, ale zabrać ze sobą swoje telefony, tablety i / lub komputery na swojej drodze podróży.

Theme Music Game" to świetny sposób na spędzenie czasu, który może okazać się wręcz zabawny. Aby rozpocząć, pasażer wybiera inny temat lub szaloną "sytuację". Następnie, każdy pasażer w samochodzie używa swojego telefonu, aby znaleźć piosenkę, która jego zdaniem najlepiej odpowiada tematowi lub sytuacji i na zmianę odtwarza klipy tej piosenki dla wszystkich innych.

Zdziwisz się, ile radości może sprawić tak prosta gra!

Częścią uroku długiej podróży samochodem jest ucieczka od kłopotów współczesnego życia, ale jest wielu z nas, którzy po prostu nie mogą zerwać więzi z naszymi kontami Netflix lub Hulu.

Dobrą wiadomością jest to, że tak długo, jak masz plan danych i łączność sieciową, aby go wspierać, można nadrobić zaległości w oglądaniu filmów i telewizji na długiej trasie.

Twój kierowca będzie oczywiście nie ma szczęścia na ten jeden, ale inni pasażerowie w samochodzie mogą oglądać wszystko, co chcą do ich serca treści.

Tak bardzo jak kochamy oldschoolowe gry i zajęcia, musimy również przyznać, że oglądanie filmów i programów telewizyjnych to jedne z najlepszych sposobów, aby długa podróż minęła szybciej.

Podjęcie długiej podróży może być zniechęcającym zadaniem, a dla wielu osób może wiązać się z takim stresem, że często uniemożliwia to wyjechanie samochodem z podjazdu. Ale z odpowiednim planowaniem i arsenałem rozrywek, wycieczka drogowa może być jedną z najbardziej pamiętnych wycieczek, jakie kiedykolwiek odbędziesz z rodziną lub przyjaciółmi. Mamy nadzieję, że ta lista aktywności związanych z wycieczkami drogowymi pomoże przekonać Ciebie i Twoją rodzinę do nabijania kilometrów w przyszłości.

You May Also Like:

Tyson Hanks jest niezależnym pisarzem, który dostarcza treści na temat wszystkiego, od kwestii ochrony przyrody do marketingu cyfrowego i całkiem sporo wszystkiego pomiędzy. Jest zapalonym miłośnikiem samochodów i amatorem mechaniki garażowej, i często można go znaleźć w jego własnym garażu szlifowanie, spawanie i klucze na jego rat rod i różnych silników, które ma rozrzucone wokół. Pisze również horrory i przez lata publikował je w wielu antologiach i czasopismach. Jego debiutancka powieść, Pozdrowienia z Barker Marsh, została wydana w 2016 roku. Tyson uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie marketingu na Southern Illinois University. Odwiedź stronę internetową Tysona pod adresem www.tysonhanks.com, aby uzyskać więcej informacji na temat jego osobistych projektów lub zapytać o możliwość zatrudnienia go do własnych potrzeb pisarskich.

Natalia Borycka

Redakcja ecoparts.pl

Zobacz również