img

Ile kosztuje rejestracja samochodu na Florydzie?

Aby móc poruszać się po drogach Florydy, mieszkańcy muszą zarejestrować swoje pojazdy. Przed zakupem pojazdu warto wiedzieć, ile będzie nas to kosztować. Ile kosztuje rejestracja samochodu na Florydzie? Na szczęście nie jest to trudne do ustalenia, ponieważ wszystkie opłaty są zamieszczone na stronie internetowej stanu.

W tym przewodniku przyjrzymy się bliżej temu, ile może kosztować Cię rejestracja. Podajemy również wskazówki, jak wypełnić formularz rejestracyjny samochodu na Florydzie. W tym przewodniku omówiono również, co zrobić, gdy nadejdzie czas odnowienia rejestracji oraz jak poradzić sobie z zakupem samochodu poza stanem.

Spis treści pokaż Ile kosztuje rejestracja samochodu na Florydzie? Jak zarejestrować samochód na Florydzie 1. Zakup w salonie sprzedaży 2. Pojazd wzięty w leasing 3. Zakup za pośrednictwem prywatnego sprzedawcy 4. Personel wojskowy Jak odnowić rejestrację na Florydzie Jak kupić pojazd na Florydzie i zarejestrować go w innym stanie Utracona rejestracja na Florydzie

Ile kosztuje rejestracja samochodu na Florydzie?

Na Florydzie za rejestrację pojazdu trzeba zapłacić 225 dolarów. Ponadto tytuł prawny do nowego pojazdu kosztuje 77,25 USD, a do używanego - 85,25 USD. Ostateczna cena zależy jednak od kilku czynników, takich jak waga samochodu i sposób jego użytkowania.

Poniżej znajduje się zestawienie stawek podatkowych w zależności od wagi samochodu.

 • Samochody < 2,499 funtów/Ciężarówki < 2,000 funtów = podatek w wysokości $14.50
 • Samochody o masie od 2 500 do 3 499 funtów/ciężarówki o masie od 2 000 do 3 000 funtów = podatek w wysokości 22,50 USD.
 • Samochody > 3 500 funtów/Ciężarówki > 3 000 funtów = 32,50 USD podatku.

Dodatkowo, opłata rejestracyjna zależy od sposobu użytkowania pojazdu. Samochody do wynajęcia i inne rodzaje pojazdów specjalnych będą obciążone inną opłatą. Istnieją również specjalne lub spersonalizowane tablice, które można zakupić z różnych powodów historycznych, przynależności wojskowej, dla organizacji charytatywnych i szkół wyższych.

Jak zarejestrować samochód na Florydzie

1. Zakup w salonie sprzedaży

Jeśli nowy lub używany samochód został zakupiony u dealera, organizacja ta może złożyć wniosek o rejestrację na Florydzie. W międzyczasie zostaną Ci przydzielone tablice tymczasowe, co zapewni Ci możliwość prowadzenia samochodu. Dealer może jednak pobierać dodatkowe opłaty za wykonanie tej usługi. Opłata ta nie zostanie wykazana w umowie, ponieważ nie wolno jej doliczać w ten sposób. Zamiast tego dodatkowe opłaty zostaną ujawnione klientowi oddzielnie.

Dealerzy na Florydzie mają trzydzieści dni na przeniesienie tytułu własności i rejestracji. Jeśli nie zrobią tego w terminie, należy skontaktować się z FLHSMV, aby zgłosić ten fakt. Konieczne może być również udanie się do lokalnego poborcy podatkowego.

2. Pojazd w leasingu

Dealerzy mogą również dokonać rejestracji w przypadku leasingu pojazdu. W rzeczywistości proces ten wygląda bardzo podobnie jak w przypadku zakupu pojazdu. Również w tym przypadku otrzymasz tymczasową tablicę rejestracyjną w oczekiwaniu na przywiezienie stałej. Jeśli diler zdecyduje się na doliczenie opłaty za tę usługę, musi ona zostać ujawniona oddzielnie od umowy leasingowej.

Daj dilerowi trzydzieści dni na dostarczenie Ci tytułu własności i dowodu rejestracyjnego. Po upływie tego terminu należy skontaktować się z FLHSMV. 3.

3. Zakup za pośrednictwem prywatnego sprzedawcy

W przypadku zakupu poza siecią dealerską, będziesz musiał sam złożyć wniosek o rejestrację i oznaczenia. Dla niektórych osób proces ten może wydawać się nieco skomplikowany, ale to tylko kwestia postępowania zgodnie ze wskazówkami. Aby rozpocząć, należy zebrać następujące elementy:

 • Wypełniony formularz rejestracyjny i tytuł własności
 • Akt sprzedaży z podpisem poprzedniego właściciela
 • Wypełniony tytuł własności samochodu
 • Formularze weryfikacji licznika kilometrów/numeru identyfikacyjnego pojazdu
 • Dowód ubezpieczenia samochodu
 • Dowód tożsamości

Z tymi dokumentami w ręku udajesz się do biura poborcy podatkowego w swoim okręgu. Jeśli wszystko jest w porządku, będziesz mógł otrzymać tablice rejestracyjne i dowód rejestracyjny.

4. Personel wojskowy

Jeśli jesteś w wojsku i obecnie stacjonujesz na Florydzie, musisz zarejestrować swój pojazd tak, jakbyś był cywilem. Mimo to, początkowa opłata rejestracyjna jest całkowicie zwolniona z opłat, co pozwala zaoszczędzić do 225 dolarów. Aby uzyskać zwrot tej opłaty, należy wypełnić oświadczenie o zwolnieniu z opłaty za pierwszą rejestrację wojskową (Military Initial Registration Fee Exemption Affidavit).

W przypadku członków armii posiadających pełne prawo pobytu na Florydzie, do zakończenia procesu rejestracji potrzebne są również następujące dokumenty:

 • Wniosek o wydanie zaświadczenia o tytule własności samochodu
 • Informacja o zwolnieniu z ubezpieczenia
 • Dokument zwolnienia z podatku
 • Oświadczenie o ubezpieczeniu na Florydzie

Te dodatkowe dokumenty wraz z powyższą listą należy zabrać ze sobą do lokalnego urzędu skarbowego. Reszta procesu rejestracji przebiega tak, jakbyś był cywilem.

Jeśli czasowo stacjonujesz na Florydzie, ale nigdy nie zostałeś jej mieszkańcem, nie musisz rejestrować pojazdu na Florydzie. Jednak rejestracja i ubezpieczenie muszą być ważne w stanie, w którym legalnie przebywasz.

Jak odnowić rejestrację na Florydzie

Aby odnowić rejestrację na Florydzie, nie trzeba nigdzie iść. FLHSMV upraszcza cały proces, umożliwiając łatwe dokonanie rejestracji z domu lub biura. Na stronie internetowej stanu możesz odnowić rejestrację, uzyskać duplikat lub wprowadzić zmiany, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Podczas odnawiania rejestracji należy uiścić odpowiednią opłatę. Można to zrobić za pomocą karty kredytowej, a całkowita kwota zależy od następujących czynników.

 • Samochody < 2499 funtów/Ciężarówki < 2000 funtów = 14,50 USD podatku.
 • Samochody o masie od 2 500 do 3 499 funtów/Ciężarówki o masie od 2 000 do 3 000 funtów = 22,50 USD podatku.
 • Samochody > 3,500 funtów/Ciężarówki > 3,000 funtów = 32,50 USD podatku.

Rejestracja lub odnowienie rejestracji motocykla i innych pojazdów będzie podlegać innym opłatom. Na stronie internetowej FLHSMV można jednak zapoznać się z całym zestawieniem kosztów.

Jeśli nie odnowisz swojej rejestracji w terminie, będziesz musiał również uiścić opłatę za zwłokę. Opłata ta staje się aktywna od momentu rozpoczęcia nowego miesiąca, w którym powinnaś była odnowić rejestrację. Jeśli więc termin rejestracji upłynął w listopadzie, opłata jest naliczana od początku grudnia. Opłata za zwłokę może wynosić od $5 do $250, w zależności od wysokości zaległego podatku rejestracyjnego.

Jak kupić pojazd na Florydzie i zarejestrować go w innym stanie

Jeśli znajdziesz interesujący cię pojazd na Florydzie, ale nie jesteś jej mieszkańcem, nie złożysz wniosku ani nie zarejestrujesz pojazdu w tym stanie. Nadal jednak będziesz odpowiedzialny za uzyskanie tymczasowych tablic rejestracyjnych na pojeździe do czasu jego zarejestrowania. Zasada ta obowiązuje zarówno w przypadku zakupu nowego, jak i używanego pojazdu.

Aby uzyskać tymczasowe tablice rejestracyjne, należy udać się do lokalnego biura poborcy podatkowego. Należy tam okazać dowód sprzedaży, dowód tożsamości i kartę ubezpieczeniową. Będziesz także odpowiedzialny za zapłacenie podatku od sprzedaży pojazdu, który wynosi 6% wartości sprzedaży.

Bez tymczasowej tablicy rejestracyjnej nie można legalnie wrócić samochodem do domu. Jednak sam tymczasowy numer rejestracyjny kosztuje tylko około 5 dolarów, a ponadto jest on ważny przez trzydzieści dni, co daje dużo czasu na powrót do domu.

Zgubienie dowodu rejestracyjnego na Florydzie

Jeśli zgubisz dowód rejestracyjny, musisz wystąpić o jego duplikat do FLHSMV lub lokalnego urzędu podatkowego. Aby uzyskać duplikat, należy podać następujące informacje.

 • Numer tablicy rejestracyjnej
 • VIN
 • Ważny dokument tożsamości ze zdjęciem

Możesz również złożyć wniosek o wydanie duplikatu tytułu prawnego online. Uzyskanie duplikatu rejestracji jest jednak płatne. W przypadku zmiany cen może być konieczne wydanie 2,50 USD lub więcej.

Robert Mierzwa

Redakcja ecoparts.pl

Zobacz również