img

Imadło kute: kiedy się przyda?

Jesteś dekarzem, ślusarzem lub mechanikiem? A może po prostu lubisz majsterkować, a praca z różnymi narzędziami nie jest Ci straszna. Jeśli Twoja odpowiedź na chociaż jedno z tych pytań była twierdząca, z pewnością doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że niezbędnym wyposażeniem każdego warsztatu jest imadło. Choć początkowo może wydawać się, że to urządzenie już dawno wyszło z mody, a jego działanie spokojnie można zastąpić, warto jest zdawać sobie sprawę z tego, że to z pozoru przestarzałe narzędzie, jest absolutną podstawą. Wie o tym każdy specjalista, jeśli zatem należysz do osób, które cenią sobie zastosowania tego sprzętu i zastanawiasz się nad tym jak znaleźć solidne imadło kute, mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość. Specjalnie z myślą o Tobie stworzyliśmy ten krótki tekst, z którego masz szansę dowiedzieć się wszystkiego na temat imadeł oraz ich zastosowań, jeśli zatem jesteś zainteresowana, zachęcamy do dalszej lektury. 

Imadło kute: jakość ważniejsza niż cena

Zanim przejdziemy do tego, czym charakteryzują się dobrze wykonane imadło, zacznijmy od podstawowego pytania, czyli od tego czym tak właściwie jest wyżej wspomniane imadło. Choć dla niektórych odpowiedź może być wprost banalna, z pewnością znajdą się osoby, które nie mają na ten temat pojęcia. Jeśli należysz do tej grupy osób, już spieszymy z odpowiedzią. Otóż imadło to nic innego jak przyrząd (najczęściej wykonany z metalu), który jest pomocny podczas mocowania przedmiotów. Jeśli chodzi o budowę imadła to składa się ono z dwóch tak zwanych szczęk, które zaciskają się przy pomocy śruby napędzanej specjalnym pokrętłem. Jak można się domyślić, jest to raczej proste urządzenie, zanim zdecydujesz się na jego zakup, powinieneś dokładnie przemyśleć to na jaki model warto jest postawić. Obecnie na rynku można znaleźć wiele różnych rodzajów imadeł. Do najpopularniejszych z nich należą: 

  • imadła maszynowe precyzyjne, 
  • imadła przeznaczone do pracy w zespołach, 
  • imadła pochylno-kołyskowe,
  • imadła szlifierskie,
  • imadła wiertarskie, 
  • imadła wspomagane hydraulicznie, • imadła z przesuwną śrubą. 

Jak widzisz jest w czym wybierać. Jeśli jesteśmy już przy wyborze należy wspomnieć, że rodzaj imadła, które powinieneś zakupić jest zależy od tego jakie są Twoje indywidualne preferencje, a także czego aktualnie potrzebujesz. Sprawa prezentuje się zupełnie inaczej, jeśli chodzi o wybór danego narzędzia na podstawie jakości wykonania. Pamiętaj, że to własne w dużej mierze od odpowiednio wykonanego sprzętu zależy to jak będzie wyglądać proces Twojej pracy oraz przede wszystkim efekt końcowy danej czynności. Kupując imadło powinieneś zatem zwrócić szczególną uwagę na jego jakość. Odradzamy odkupowanie używanych imadeł. Dlaczego? Cóż, choć cena może okazać się naprawdę kusząca, to warto wiedzieć, że na tego typu sprzętach, nie warto jest oszczędzać. Oszczędności mogą bowiem bardzo szybko przerodzić się w niezaplanowane wydatki, a ponadto nieodpowiednio wykonane imadło może przełożyć się również na jakość wykonywanych przez Ciebie usług. Jeśli zatem chcesz tego uniknąć, poświęć kilka minut na to, by upewnić się co do tego, że sprzęt, który masz w planach kupić będzie w stu procentach odpowiadał Twoim wymaganiom. 

imadło

Sprzęt, który przetrwa pokolenia

Kolejnym argumentem, który powinien Cię przekonać do wyboru imadła o wysokiej jakości jest fakt, że być może będzie to jednorazowy wydatek. Imadła, które charakteryzują się porządnym wykonaniem są bowiem w stanie wytrzymać lata, a nawet dekady. To Ty decydujesz czy chcesz wymieniać swój sprzęt co sezon. Jeśli zastanawiasz się czy wydanie stosunkowo sporej sumy pieniędzy jest dobrym pomysłem, weź pod uwagę to, że zakup sprzętu o tak wysokiej jakości śmiało można nazwać inwestycją. Jak to możliwe? Otóż kupując imadło o niezbadanym pochodzeniu musisz liczyć się z tym, że być może będziesz zmuszony wymienić je już za kilka miesięcy. Sytuacja ta nie będzie miała miejsca, jeśli zainwestujesz w dobry sprzęt. Idąc tym tropem można zatem zauważyć, że podczas wielu lat użytkowania jednego przedmiotu, kwota, którą musiałeś na nie wydać bardzo szybko się zwraca. 

Chcesz zainwestować w dobry sprzęt, ale nie wiesz, gdzie go szukać? Rozwiązaniem Twojego problemu może okazać się https://sklep-warsztat.pl/product/imadlo-6-150-mm/. Imadło stalowe kute obrotowe 6” (150 mm) to produkt, którego nie powstydziłby się nawet najlepszy mechanik. Jeśli zatem jesteś zainteresowany, nie czekaj ani chwili dłużej i już dziś zapoznaj się z ofertą. 

Robert Mierzwa

Redakcja ecoparts.pl

Zobacz również