img

Przegląd najskuteczniejszych quick detailerów

Quick detailer to jedno z tych pojęć, które nie powinny być obce nikomu, kto troszczy się o atrakcyjny wygląd charakterystyczny dla karoserii swojego samochodu. Miano to stosujemy opisując środki, dzięki którym błyskawicznie można wyeliminować zalegający brud, dzięki czemu już po woskowaniu lakier zachwyca swoim blaskiem. Oczywiście, lista takich środków nie jest wcale krótka, trudno więc uniknąć pytania o to, które z nich są najbardziej atrakcyjne.

Mycie karoserii samochodu to czynność, która wymaga od nas czasu, często potrzeba go przy tym więcej niż dysponujemy. Co więcej, tempo w jakim brudzi się lakier jest niesamowite i często już po jednym dniu intensywnego użytkowania samochodu trudno uwierzyć w to, że pojazd nie tak dawno był myty.

Quick detailery - kosmetyki samochodowe

Codzienne czyszczenie samochodu nie ma sensu zwłaszcza, że quick detailery mogą pomóc nam w rozwiązaniu tego problemu znacznie szybciej i ze znacznie większą skutecznością. Jednym z najciekawszych rozwiązań tego typu jest propozycja przygotowana przez firmę Tenzi. Jej zadaniem jest przede wszystkim nabłyszczenie lakieru, choć nie bez znaczenia jest również to, że quick detailer pozwala na jego nabłyszczenie. Oczywiście, mówimy o rozwiązaniu, które można używać na wiele sposobów.

Chemia samochodowa

Lakier samochodowy jest tu podstawą, rozwiązanie to wpływa jednak znakomicie na powierzchnie wykonane zarówno ze szkła, jak i z plastiku. O sile wspomnianego rozwiązania decyduje również obecność w jego składzie dodatków polimerowych, dzięki czemu usunięcie luźno zalegających zabrudzeń nie jest poważniejszym problemem.

Warstwy polimerowe, woski

Innym rozwiązaniem, którym warto się zainteresować, jest produkt marki Shiny Garage. Jego znakiem rozpoznawczym okazuje się być unikatowe połączenie siły polimerów oraz wosków. Rozwiązanie to nie tylko przyciąga zanieczyszczenia, ale również stanowi znakomite zabezpieczenie lakieru, którego idealny stan może nas cieszyć nawet przez dwa miesiące. ADBL QD1 to również detailer, który należy polecić. Jego formuła zwraca na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że bazuje na w pełni syntetycznych składnikach z imponującą ilością polimerów.

Preparat szybko usuwa nie tylko odciski palców, ale i zalegający kurz, należy przy tym do rozwiązań przystępnych cenowo, co także jest jego atutem. Jeśli zależy nam na rozwiązaniu nieco bardziej zaawansowanym, marka Meguairs przygotowała propozycję, w stosunku do której trudno zachować obojętność. Tu warto wspomnieć o technologii opatentowanej przez firmę, a także o tym, że do produkcji detailera zastosowano zaawansowane polimery o dużej skuteczności.

Damian Kubik

Redakcja ecoparts.pl

Zobacz również