img

Jak kupować kosmetyki samochodowe – w zestawach czy osobno?

Wśród kosmetyków samochodowych znajdziemy takie, które można używać często oraz takie wykorzystywane rzadziej. Czy zestawy kosmetyków są odpowiedniej jakości? Każdy kierowca najpierw powinien sobie odpowiedzieć na pytanie jakich kosmetyków będzie potrzebował. Nie każdy potrzebuje wszystkich a ceny mogą być naprawdę bardzo wysokie.

Mycie nadwozia

Spora cześć kierowców myje nadwozie samochodu w różnych myjniach dotykowych czy bezdotykowych. Zakaz mycia na prywatnych posesjach ograniczył popularność szamponów, ale nadal można je kupić. Przede wszystkim sięgają po tą propozycję kierowcy, którzy nie są zadowoleni z usług jakie są proponowane przez myjnię i chcą doczyścić wszystkie zakamarki. Osoby, które są wyczulone na punkcie swojego samochodu zwracają uwagę na to jakie kosmetyki będą wykorzystywane. Chcą między innymi chronić lakier przed zabrudzeniami,

Koła, zderzaki

Problem z brudem na kołach to najczęściej poważny problem. Odpowiedzialny za zabrudzenia będzie pył z klocków hamulcowych, który będzie powstawał w czasie hamowania. Najlepszą metodą na usunięcie będzie regularne mycie kół. W początkowej fazie łatwo go usunąć, ale po dłuższym czasie tych problemów będzie coraz więcej. Pomocne są takie specjalne środki do mycia felg, które są skuteczne, ale także bardzo mocne, dlatego należy uważać przy ich stosowaniu, by nie doprowadzić do zniszczenia felgi.

Jak dbać o koła?

Pasty lekkościerne

Jeśli pojawiają się na aucie rysy będzie można je zlikwidować przez delikatne polerowanie, które można realizować z pastami lekkościernymi. Ich stosowanie nie powinno stanowić problemu, niekiedy nawet takie głębsze rysy będzie można skutecznie usunąć, ale niestety to żmudna praca i nie każdy sobie z nią poradzi.

Tapicerka, plastiki, szyby

Elementy wnętrza również będą wymagały czyszczenia i należy o nie odpowiednio dbać. podstawowa sprawa to użycie specjalnych płynów albo ściereczek do mycia plastików zaś do tapicerki odpowiedniego szamponu. Wnętrze auta szczególnie, jeśli poruszamy się samochodem z dziećmi będzie się dość szybko brudzić, a więc trzeba szukać takich elementów, które pozwolą te zabrudzenia skutecznie usuwać.

Istotnym elementem będą również takie środki, które pozwalają zadbać o gumy znajdujące się w samochodzie. Między innymi propozycja płynu, którym będzie można nasmarować uszczelki i dzięki temu nie będzie się trzeba obawiać, że w okresie zimowym będzie dochodziło do zamrożenia drzwi i ich otworzenie nie będzie możliwe. Dlatego warto przed zimą o ten element zadbać i zagwarantować sobie, że auto będzie pracować bez zarzutu.

Natalia Borycka

Redakcja ecoparts.pl

Zobacz również