img

Najlepsze wyciągarki dla ciężarówek

Wyciągarki służą do jednego podstawowego celu: do ciągnięcia. Może to oznaczać wyciąganie własnej ciężarówki z ciasnego miejsca. Lub kogoś innego, kto nie ma tyle szczęścia, aby mieć wyciągarkę przymocowaną do własnej ciężarówki. Bez względu na to, czy jesteś ratowania siebie lub kogoś innego, ważne jest, że wciągarka używasz jest do zadania. Będziesz chciał coś, co może nie tylko obsługiwać ogromną wagę i siły, które będzie się zmierzyć podczas ciągnięcia, ale będziesz także chciał sprzęt, który może wytrzymać trudne warunki i intensywne nadużycia, które prawdopodobnie napotka podczas off-roading.

Nie wszystkie wyciągarki dostępne na rynku są w stanie sprostać tym surowym wymaganiom. W tym artykule przyjrzymy się kilku modelom, które są w stanie sprostać temu wyzwaniu. Będziemy obejmować 5 z najlepszych wyciągarek ciężarówek na rynku, jak również kilka ważnych elementów, które należy wziąć pod uwagę podczas zakupów dla własnej wyciągarki.

Niezawodna wyciągarka od niezawodnej firmy, która nie rozbije banku.

czyszczenie

Smittybilt jest dobrze znaną marką na rynku wyciągarek. Model 9500 XRC będzie doskonałą wyciągarką dla początkujących, ponieważ zapewnia przyzwoity uciąg na poziomie 9 500 funtów.

To, co czyni tę wyciągarkę tak dobrą opcją dla początkujących off-roaderów to fakt, że jest ona niezwykle przystępna cenowo w porównaniu do podobnych modeli innych marek. Jednak Smittybilt 9500 XRC daje ci trochę więcej korzyści niż inni konkurenci, ponieważ ta konkretna wyciągarka jest również wodoodporna. Jest to cecha, którą zwykle można znaleźć tylko w droższych wyciągarkach na rynku, ale z pewnością nie jest to coś, co zwykle można znaleźć w cenie, za jaką można kupić XRC.

Jest łatwa w instalacji. W zestawie z wyciągarką znajduje się cały osprzęt potrzebny do zamontowania wyciągarki na pojeździe, z wyjątkiem płyty montażowej. Jeśli masz zderzak fabryczny lub zamienny, który jest gotowy do montażu wyciągarki, nie musisz się martwić o płytę montażową. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z off-roadingiem i myślisz, że możesz znaleźć się w sytuacjach wymagających jazdy po wodzie, Smittybilt 9500 XRC to fantastyczny model podstawowy, który warto rozważyć.

Plusy:

Wady:

Niedroga wyciągarka dla tych, którzy potrzebują dodatkowej mocy.

Ogólna zasada używania wyciągarki podczas jazdy off-road jest taka, że chcesz mieć uciąg, który jest gdzieś około 1,5 raza większy niż waga Twojego pojazdu.

Tak więc, jeśli zamierzasz jeździć pełnowymiarowym pickupem lub ciężkim, opancerzonym Jeepem, będziesz potrzebował wyciągarki, która będzie miała trochę więcej siły, gdy to się liczy.

Wyciągarka elektryczna X-BULL 12 V to świetna opcja dla kogoś, kto potrzebuje dodatkowej siły uciągu, ale nie chce jeszcze wydawać dużej ilości gotówki. X-BULL 12V może uciągnąć do 13,000 funtów bez mrugnięcia okiem, co czyni go idealnym wyborem dla off-roaderów z większymi i cięższymi pojazdami. W wielu przypadkach, im większy uciąg ma wyciągarka, tym wyższa jest jej cena. Jednak X-BULL ma bardzo przystępną cenę jak na swoją moc.

Wyciągarka ta posiada również klasę szczelności IP67, co czyni ją wodoodporną - coś, co z pewnością docenią poważni off-roadowcy.

Plusy:

Wady:

Wytrzymała, bezprzewodowa, zdalnie sterowana wyciągarka od zaufanej marki.

Nasza druga pozycja na liście od Smittybilt, 98512 X20 Comp jest dostępna w wielu wersjach uciągu, więc możesz być pewien, że niezależnie od tego, jak duży lub ciężki jest Twój samochód terenowy, ten model będzie miał opcję, która poradzi sobie z zadaniem.

X20 posiada wiele cech, które z pewnością docenią poważni off-roadowcy. Na początek, wyciągarka wyposażona jest w prawie 100 stóp liny syntetycznej (co jest ulepszeniem w stosunku do modeli z liną ze stali nierdzewnej), a także solidny żeliwny hak do mocowania do innych pojazdów lub obiektów stacjonarnych.

To, co wielu użytkowników uwielbia najbardziej w tym modelu, to opcja bezprzewodowego pilota, pozwalająca na obsługę wyciągarki bez konieczności martwienia się o zaplątanie się kabla pilota lub owinięcie go wokół innej części pojazdu.

Wyciągarka ta posiada klasę wodoodporności IP68, co oznacza, że nie tylko wytrzyma sporadyczne zachlapanie, ale może być całkowicie zanurzona pod wodą i nadal działać. Ogólna konstrukcja modelu X20 jest również bardziej kompaktowa, co oznacza, że można ją zamontować w mniejszych pojazdach, które normalnie nie przyjęłyby wyciągarki montowanej na zderzaku.

Plusy:

Wady:

Przenośna, wydajna opcja dla różnych typów pojazdów.

Jeśli jeździsz mniejszym pojazdem lub nie chcesz mieć wyciągarki zamontowanej na stałe na zderzaku, rozwiązaniem może być wyciągarka przenośna. Ta 12-woltowa elektryczna wyciągarka przenośna firmy Master Lock to fantastyczny wybór, jeśli chodzi o opcje przenośne.

Wyciągarka została zaprojektowana do montażu na kuli haka, ale kilka sprytnych rozwiązań sprawia, że jest na tyle uniwersalna, że można ją zamontować praktycznie wszędzie. Ta wyciągarka jest również świetną opcją dla łodzi lub mniejszych pojazdów, takich jak ATV.

Elektryczna przenośna wyciągarka Masterlock jest dostarczana z długim zestawem kabli, które są zaprojektowane tak, aby rozciągnąć się od tyłu pojazdu do akumulatora w komorze silnika. W zestawie znajduje się również przewodowy pilot zdalnego sterowania, dzięki któremu nie musisz stać przy samej wyciągarce, gdy holujesz swój pojazd lub inny sprzęt.

Pomimo mniejszego rozmiaru, wyciągarka nadal posiada wystarczający udźwig, aby móc uciągnąć 6000 funtów, więc jest to świetna opcja dla małych pojazdów terenowych lub łodzi. Jedynym minusem tej mniejszej wyciągarki jest to, że otrzymujesz tylko 30 stóp stalowej liny.

Plusy:

Wady:

Bombowy juggernaut wyciągarki, który poradzi sobie z każdym wyzwaniem, jakie przed nim postawisz.

Wyciągarki Viper są zbudowane jak czołgi. W rzeczywistości wszystkie materiały użyte do ich budowy są klasy wojskowej, więc odniesienie do czołgu nie jest zbyt odległe! Solidna konstrukcja sprawia, że te kabestany to absolutne woły robocze, nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach.

Jeśli lubisz poważny off-roading, wyciągarka Viper może być właśnie dla Ciebie. Wyciągarka ta wyposażona jest w dwa różne kontrolery - jeden przewodowy i jeden bezprzewodowy, co czyni ją o wiele bardziej wszechstronną niż standardowe wyciągarki przewodowe.

Oprócz wygodnych pilotów i solidnej stalowej konstrukcji, elektronika jest również chroniona przez klasę wodoszczelności IP67, więc nie musisz się obawiać zalanego potoku!

Plusy:

Wady:

Czy jesteś wyciąganie siebie z lepkiej sytuacji lub pomagając kumplowi się, dobra wciągarka ciężarówka jest niezbędnym elementem sprzętu dla Twojego pojazdu terenowego. Ale, jak widać, wyciągarki są zbudowane inaczej i pochodzą z ogromną różnorodność funkcji i możliwości. Zakup wyciągarki dla Twojej ciężarówki na pewno nie jest coś, co chcesz zrobić bez wykonywania niezbędnych badań i sprawdzania faktów. Pomożemy Ci zacząć we właściwym kierunku. Oto cztery ważne rzeczy do rozważenia podczas zakupów dla wyciągarki ciężarówki.

Część z powodzeniem przy użyciu wyciągarki jest w stanie dostać się do niego, gdy trzeba i obsługiwać go w pośpiechu. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli ty lub twój kumpel zdarza się siedzieć w wodzie aż do maski pojazdu.

Wszystkie wyciągarki wymienione powyżej można z łatwością zamontować na zderzakach ciężarówek. Wiele pojazdów terenowych, takich jak Jeepy, można kupić od ręki ze zderzakami, które mają już zamontowane płyty montażowe do wyciągarek.

Inne pojazdy mogą wymagać zakupu zderzaka na rynku wtórnym, aby zmieścić w nim wyciągarkę. Jeśli jesteś trochę bardziej komfortowo z spawarką i produkcji metalu, to nie jest wszystko, że trudne do skonstruowania własnych opcji montażu, jeśli zdecydujesz się iść tą drogą.

Oprócz montażu i szybkiego dostępu do wyciągarki, powinieneś rozważyć opcje sterownika. Nie jest praktyczne używanie kabestanu, który może być obsługiwany tylko przy samej jednostce. Zamiast tego wybierz model, który oferuje przynajmniej przewodowego pilota. Bezprzewodowy jest jeszcze lepszy, jeśli możesz sobie na niego pozwolić.

Udźwig wyciągarki jest prawdopodobnie najważniejszym elementem, który należy wziąć pod uwagę podczas zakupów. Jak wspomniano powyżej, ogólną zasadą przy zakupie wyciągarki jest wybranie modelu, który ma udźwig co najmniej 1,5 raza większy niż waga pojazdu, który będziesz ciągnął.

Przekonasz się, że im większy udźwig ma wyciągarka, tym jest ona zazwyczaj droższa. Zalecamy jednak, aby wybrać kabestan o największym udźwigu, na jaki Cię stać. Jeśli chodzi o wyciągarki, przesada nie jest z pewnością złą rzeczą.

Zdecydowanie nie chcesz wybrać wyciągarki o zbyt małej mocy. Próba ratowania pojazdu, który przekracza limity wagowe wyciągarki, to przepis na katastrofę. Silniki i liny mogą ulec awarii, powodując poważne uszkodzenia pojazdów lub osób stojących w pobliżu.

Jeśli rozważasz instalację wyciągarki w swojej ciężarówce, zakładamy, że będziesz miał swój pojazd w dość trudnych warunkach. Oznacza to wodę, błoto, brud, kurz, gruz i każde inne paskudne, niszczące maszynę zagrożenie, o którym możesz pomyśleć.

Jeśli chcesz, aby Twoja wyciągarka wytrzymała takie kary, na jakie narażeni są wszyscy off-roadowcy, ważne jest, aby wybrać model, który jest zabezpieczony przed wszystkimi tymi ekstremalnymi warunkami. Polecamy kilka modeli wodoodpornych, a stopień ochrony IP powinien również chronić przed kurzem i zanieczyszczeniami.

Ostatnią rzeczą, której pragniesz jest to, aby Twoja wyciągarka przestała działać z powodu dostania się do jej wnętrza obcych materiałów.

Obok uciągu, jakość liny jest kolejnym ważnym elementem, który należy rozważyć. W prawie wszystkich przypadkach wyciągarka będzie wyposażona w linę stalową lub syntetyczną.

Większość off-roadowców zgodzi się z tym, że lina syntetyczna jest obecnie najlepszym wyborem. Wytrzymałość na rozciąganie lin syntetycznych jest bardzo wysoka, a ponadto są one bardziej elastyczne. Nie wymagają żadnej konserwacji, a co najważniejsze, są bezpieczne w przypadku zerwania - nie musisz się martwić, że zranisz kogoś stojącego w pobliżu.

Jeśli jednak masz bardzo ciężki pojazd, będziesz potrzebował poważnej wyciągarki - prawdopodobnie czegoś w zakresie 15 000 funtów lub więcej - a te cięższe opcje zazwyczaj są dostarczane tylko ze stalowymi linami.

Dobra wiadomość jest taka, że jeśli kupisz model z liną stalową, to dość łatwo jest go rozbudować o linę syntetyczną.

Właśnie daliśmy ci dużo do strawienia w świecie wciągarek samochodowych. Od potencjalnych modeli do głównych punktów, które należy rozważyć przy zakupie wyciągarki, te informacje powinny sprawić, że zaczniesz podążać we właściwym kierunku. Ale jeśli nadal zastanawiasz się, jaka jest nasza najlepsza wyciągarka, musimy wybrać Smittybilt 98512 X20 Comp.

Smittybilt to zaufana marka, a X20 posiada cechy, które powinny zaimponować nawet najbardziej zagorzałym off-roadowcom. Wyposażony jest w syntetyczną linkę, aż do modelu 12 000 funtów (modele 15k i 17,5k wyposażone są tylko w linkę stalową). Ale to opcje podwójnego pilota naprawdę nas przekonują. Możliwość wybrania opcji przewodowej lub bezprzewodowej obsługi wyciągarki zapewnia poziom wszechstronności, który trudno pobić.

You May Also Like:

Tyson Hanks jest niezależnym pisarzem, który dostarcza treści na temat wszystkiego, od kwestii ochrony przyrody do marketingu cyfrowego i całkiem sporo wszystkiego pomiędzy. Jest zapalonym miłośnikiem samochodów i garażowym mechanikiem-amatorem. Często można go znaleźć w jego własnym garażu, jak szlifuje, spawa i dłubie przy swoim rat rod i różnych silnikach, które porozrzucał po okolicy. Pisze również horrory i przez lata publikował je w wielu antologiach i czasopismach. Jego debiutancka powieść, Pozdrowienia z Barker Marsh, została wydana w 2016 roku. Tyson uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie marketingu na Southern Illinois University. Odwiedź stronę internetową Tysona pod adresem www.tysonhanks.com, aby uzyskać więcej informacji na temat jego osobistych projektów lub zapytać o możliwość zatrudnienia go do własnych potrzeb pisarskich.

Robert Mierzwa

Redakcja ecoparts.pl

Zobacz również