img

Zadbaj o chromowane detale w nadwoziu samochodu – preparaty, które ci w tym pomogą

Chrom na elementach samochodu to powłoka, której grubość jest mikroskopijna, nadaje lustrzany blask. W ten sposób tworzy się również odpowiednia warstwa zabezpieczająca, jednak sam wymagać będzie także pielęgnacji specjalnymi środkami do takiego materiału. Chrom to metal, który ma podobne właściwości co nikiel. Cechuje się wysokim połyskiem oraz dużą odpornością na matowienie oraz korozję.

Unikatowość zawdzięcza temu, że przy kontakcie z tlenem będzie tworzyć tlenek chromu. Jest to materiał obecnie wykorzystywany w wielu gałęziach przemysłu również w motoryzacji.

Przywróć blask chromu

W aucie chrom to element, który ma pełnić rolę ozdobną i występuje w postaci listew wokoło szyb na atrapie chłodnicy i dzięki temu auto może się na ulicy wyróżniać, charakteryzuje się większym prestiżem i przyciąga uwagę. Jednak ilość tego elementu musi być w granicach rozsądku. Zbyt dużo chromu traktuje się jako tuning niskich lotów.

Chrom w trakcie użytkowania samochodu także może się zmieniać i dlatego konieczna jest odpowiednia pielęgnacja z użyciem dobrych środków. Niezależnie czy chodzi o listwy ozdobne czy felgi dbanie o chromowanie elementy będzie sprowadzać się do regularnego czyszczenia ich z pomocą specjalnych środków. Wówczas można liczyć, że będzie to skuteczne a jednocześnie bezpieczne dla chromowanej powłoki. Często bowiem można spotkać się z takimi elementami, które w wyniku złej konserwacji będą na stałe ulegać zmatowieniu.

Jak i czym czyścić oraz pielęgnować chrom w samochodzie?

Dobrze sprawdzi się między innymi ściereczka z mikrofibry, która stanowi bazę do stosowania środków chemicznych. Jakie preparaty będzie można wybrać?

Chromowane nadwozie

Między innymi pasta Autosol jest dobrym rozwiązaniem, traktowanym jako renomowana propozycja do środków chromowanych. Pasty w trakcie procesu polerowania nadają listwom połysk. Dużym zaufaniem cieszą się także produkty firmy Sonax, które kosztują około 10 złotych. W przypadku większych zabrudzeń będzie to dobre rozwiązanie.

Usuwanie zabrudzeń

W codziennej pielęgnacji chromowanych powierzchni będzie można postawić między innymi na płyny Duragloss. Dzięki nim łagodnie będzie można usuwać powierzchniowy brud i nie będą zostawać zacieki. To uniwersalne środki nadają się do stosowania także do szyb oraz innych również metalowych elementów.

W ofercie dla pielęgnacji chromu znajdują się mleczka Chrome Polish, to woski, które mają zaawansowane działanie i będą wyglądać perfekcyjnie przez dłuższy okres czasu. Dzięki nim skutecznie można usuwać utlenianie, rdzę i śniedź, nawet jeśli elementy nie były wiele lat czyszczone. Elementów chromowanych nie będzie można zaniedbywać, ponieważ estetyka naszego samochodu w ten sposób może wiele stracić.

Robert Mierzwa

Redakcja ecoparts.pl

Zobacz również