img

Najlepsi producenci past polerskich i ich produkty

Lakier samochodu dla zachowania odpowiedniego wyglądu będzie wymagał przede wszystkim regularnego polerowania. Wykorzystanie dobrej jakościowo polerki i akcesoriów to wyłącznie połowa sukcesu. Trzeba mieć bardzo dobrą pastę polerską. Polerowanie skuteczne wymaga jednak odpowiedniej uwagi.

Lakier, jeśli nie będzie pielęgnowany straci z czasem swoje naturalne właściwości, głęboki kolor i wysoki połysk. Wynika to z procesu oksydacji, który wynika między innymi z tego, że na lakier działają inne związki chemiczne.

Jak przywrócić blask lakierowi?

Powierzchniowe uszkodzenia lakieru mogą powstać nie w wyniki reakcji chemicznych, ale także ze względu na mechaniczne uszkodzenia. Najpopularniejsze z nich to swirle, a więc rysy koliste, które powstają dlatego, że myjemy auto na myjniach automatycznych. Zmorą kierowców są także rysy parkingowe i odbarwienia przez kontakt z autem w innym kolorze.

Skuteczne przywrócenie powłoce lakierniczej odpowiedniego blasku wymagać będzie używania środków ściernych, które będą w stanie usunąć część lakieru ochronnego ze wszystkimi jego niedoskonałościami. Do tego celu wymaga się odpowiednie przygotowanie lakieru a następnie będzie można przeprowadzić polerowanie najlepiej z automatyczną polerką, ponieważ dzięki niej rzeczywiście skuteczność będzie zadowalająca.

Polerki samochodowe

Meguiars – jeden z liderów detailingu

Jedną z najbardziej znanych firm w świecie detailu będzie oczywiście Meguiars, która to firma posiada ponad 100 lat doświadczenia w zakresie przygotowywania kosmetyków samochodowych. Pasty polerskie są polecane i charakteryzują się bardzo dobrą skutecznością a także gwarantują odpowiednie bezpieczeństwo dla lakieru. Jeśli chcemy usuwać drobne ryski czy hologramy dobrym wyborem będzie między innymi Swirl Remover, który kosztuje mniej więcej około 60 złotych za niecałe pół litra.

Najpopularniejsza pasta tej firmy to Ultimate Compound, która będzie charakteryzować się dobrym potencjałem ściernym i efektem wykończenia. Ta pasta również ma wyjątkowy charakter, ponieważ jest bardzo uniwersalna. Popularnym produktem będzie również ScratchX, a więc środek, który jest stworzony z myślą o usuwaniu rys, za butelkę 200 mln należy zapłacić mniej więcej 45 zł.

Menzerna – przyjaciel każdego detailera i lakiernika

Doskonałym rozwiązaniem będzie także wybór firmy Menzerna, a więc producenta z Niemiec, który ma do zaoferowania świetne pasty polerskie w dobrej cenie. Oferta jest szeroka i z tych past korzysta już wielu lakierników. Najbardziej agresywna pasta to Fast Gloss 500, kosztująca mniej więcej 40 złotych za jedną czwartą litra. Pasta poradzi sobie z dużymi rysami, ale znajdziemy również propozycje, które są delikatniejsze i służące do wykańczania powierzchni.

Natalia Borycka

Redakcja ecoparts.pl

Zobacz również