img

Top 5 najlepszych stabilizatorów paliwa 2020

Paliwo jest oczywiście istotnym elementem codziennej eksploatacji pojazdu. Ale możesz nie zdawać sobie sprawy, jak szkodliwe może być paliwo dla Twojego silnika, jeśli pozostawisz je na zbyt długo. Nowoczesne paliwa zawierają etanol, który pozostawiony w zbiorniku na zbyt długo może powodować utlenianie i uszkadzać silnik. Dodanie wysokiej jakości stabilizatora paliwa do zbiornika Twojego pojazdu może zapobiec temu szkodliwemu utlenianiu i pozwolić na bezpieczne przechowywanie gazu przez dłuższy czas. W tym artykule przyjrzymy się 5 najlepszych stabilizatorów paliwa na rynku, kilka ważnych rzeczy do rozważenia przy zakupie stabilizatora, i wreszcie, dać ci nasz najlepszy wybór stabilizatora.

Sta-Bil jest prawdopodobnie najbardziej znanym stabilizatorem paliwa na tej liście. Oprócz ochrony układu paliwowego pojazdu, jest to również doskonały wybór do ochrony mniejszych silników, które możesz mieć w garażu, takich jak kosiarki do trawy, generatory, odśnieżarki itp.

Nie ma znaczenia, czy Twój pojazd lub narzędzie ma silnik 2- czy 4-cylindrowy - Stta-Bil działa w obu i utrzymuje paliwo przez okres do 12 miesięcy. Osiąga to poprzez zwalczanie etanolu w nowoczesnym paliwie i zapobieganie jego parowaniu. To zapobiega korozji w całym systemie paliwowym, od zbiornika do silnika.

Sta-Bil może nawet oczyścić Twoje wtryskiwacze paliwa (lub gaźnik, jeśli jeździsz starszym samochodem). Sta-Bil działa szczególnie dobrze w pojazdach, które mają tendencję do siedzenia przez długi okres czasu pomiędzy kolejnymi operacjami, takich jak łodzie i samochody kolekcjonerskie.

Jednym z najlepszych atrybutów Sta-Bil jest jego cena. Za te pieniądze trudno znaleźć lepszy stabilizator paliwa za tak niską cenę. Jedynym minusem Sta-Bil jest to, że nie będzie działał z olejem napędowym.

Plusy:

Cons:

Sea Foam to kolejny bardzo dobrze znany produkt, jeśli chodzi o stabilizatory paliwa silnikowego. Podobnie jak Sta-Bil, Sea Foam jest używany we wszystkich rodzajach silników, od pickupów po glebogryzarki.

Sea Foam jest przyzwoity stabilizator paliwa, jak to będzie zapobiegać gromadzeniu się wilgoci w zbiorniku i stave off korozji i lakierowania.

Piana morska to jednak znacznie więcej niż tylko stabilizator paliwa. Może również działać jako środek do czyszczenia części, odmrażacz, a nawet smarować niektóre części silnika, w tym skrzynię korbową. Tak duża wszechstronność w połączeniu ze stosunkowo niską ceną sprawia, że Sea Foam jest najlepszym wyborem.

Kolejną zaletą piany morskiej jest to, że można ją stosować do konserwacji zarówno benzyny, jak i oleju napędowego, a także że działa ona zarówno w silnikach z wtryskiem paliwa, jak i gaźnikowych. Plus, to jest łatwe do sklepu dla, jak większość sklepów auto części, a nawet stacje benzynowe zachować go w magazynie.

Istnieją inne produkty, które mogą działać nieco lepiej ściśle jako stabilizator paliwa, ale jako wszechstronny produkt zdolny do wykonywania wielu zadań w garażu, Sea Foam jest dość trudne do pokonania.

Plusy:

Wady:

Wyjaśnijmy sobie coś od razu: uwielbiamy preparat do paliwa Star Tron. Jeśli chodzi o uzyskanie jak największej ilości "bang for your buck" ze stabilizatora paliwa, Star Tron zajmuje pierwsze miejsce.

Ogólnie rzecz biorąc, Star Tron kosztuje tyle samo, co inne podobne marki stabilizatorów paliwa, ale działa o wiele, wiele dalej. W rzeczywistości, butelka Star Tron o pojemności 32 oz. wystarcza na więcej niż 500 galonów benzyny!

Dla porównania, ten sam rozmiar butelki Sta-Bil wystarczy na 80 galonów. Dodatkowo, gdzie wiele innych stabilizatorów działa na paliwo tylko przez 12 miesięcy, Star Tron zapobiega problemom spowodowanym przez etanol aż do 2 lat. Może on nawet przywrócić do życia stare paliwo, które przez jakiś czas leżało w pobliżu.

Poza utrzymaniem świeżości paliwa, enzymy zawarte w Star Tron oczyszczają specyficzne dla paliwa części silnika i zmniejszają emisję spalin. Chociaż nie ma "jednego rozmiaru dla wszystkich" produktu Star Tron, który działa zarówno w silnikach gazowych jak i wysokoprężnych, Star Tron posiada formułę przeznaczoną specjalnie dla silników wysokoprężnych.

Jeśli masz pojazdy, łodzie lub urządzenia, które są przechowywane przez długi czas, Star Tron jest dość trudne do pobicia w zakresie konserwacji paliwa.

Plusy:

Wady:

Royal Purple to kolejna marka, która staje się coraz bardziej popularna wśród poważnych entuzjastów samochodów. Podczas gdy stabilizator paliwa Royal Purple Max Clean będzie działał we wszystkich silnikach 2- i 4-suwowych (w tym dieslach), naprawdę wyróżnia się, gdy jest stosowany w pojazdach.

Royal Purple Max Clean nie tylko pomaga zapobiegać problemom związanym z paliwem etanolowym, ale może również poprawić osiągi Twojego pojazdu poprzez zwiększenie mocy silnika i poprawę ogólnego przebiegu paliwa. Ponadto, Royal Purple Max Clean może rozwiązać problemy związane z pracą silnika na biegu jałowym, wahaniami obrotów i utrzymać świece zapłonowe w doskonałej formie.

Jednakże, cała ta ochrona i poprawa osiągów ma swoją cenę. 20-uncjowa butelka Royal Purple Max Clean wystarczy na 20 galonów paliwa, więc regularne stosowanie tego dodatku może bardzo szybko stać się kosztowne.

Plusy:

Minusy:

Pri-G to kolejny świetny wybór dla kogoś, kto chce stabilizator paliwa, który również może poprawić ogólną wydajność silnika pojazdu. Oprócz zmniejszenia kondensacji w zbiorniku paliwa z etanolu w paliwie, Pri-G zapobiega również szkodliwych osadów węglowych, może zwiększyć moc i poprawia ekonomię paliwową.

Jest kompatybilny z każdym 2- lub 4-suwowym silnikiem benzynowym, ale nie będzie działał z olejem napędowym. Przekonasz się również, że twój pojazd, dmuchawa śnieżna, itp. zaczyna się znacznie bardziej płynnie po siedzeniu przez długi czas, gdy używa Pri-G Complete Gasoline Treatment.

Pri-G jest również kolejnym doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą uzyskać nieco więcej z ich ciężko zarobionych dolarów. Chwaląc się uncji do galonów stosunek, który jest podobny do Star Tron, 16-uncji butelka Pri-G będzie traktować 256 galonów benzyny.

Plusy:

Wady:

Podczas gdy większość stabilizatorów paliwa, które wymieniliśmy powyżej, będzie działać podobnie w zachowaniu paliwa, widziałeś, że każdy z nich ma swój własny zestaw zalet. Nie wszystkie pojazdy są stworzone jednakowo, a także nie są stabilizatory przeznaczone do leczenia paliwa. Tak więc, ważne jest, aby wziąć pod uwagę kilka rzeczy, jak sklep dla stabilizatora paliwa dla własnego pojazdu. Oto ważne elementy, które należy rozważyć przed zakupem stabilizatora paliwa.

Znaczenie nazwy marki różni się w zależności od produktu, ale jeśli chodzi o stabilizatory paliwa, ważne jest, aby wybrać dodatek od zaufanej marki.

Wszystkie produkty wymienione powyżej pochodzą od firm, które stały się liderami, jeśli chodzi o dostarczanie dodatków, które chronią Twój silnik i poprawiają jego osiągi (Sea Foam istnieje od ponad 70 lat, na miłość boską!).

Jeśli chodzi o układ paliwowy Twojego pojazdu, nie jest wskazane, aby przejść z nieznanej marki tylko dlatego, że butelka jest kilka dolarów taniej. Postaw na pewniaka.

Podobnie jak w przypadku większości innych produktów samochodowych, cena będzie odgrywać rolę w decyzji o zakupie stabilizatora paliwa w pewnym momencie.

Twój budżet jest zdecydowanie wpłynie, które produkty sprawiają, że najbardziej sensowne dla Ciebie. Większość produktów, które recenzowaliśmy w tym artykule są wyceniane dość podobne pod względem kosztów "za butelkę".

Jednak, jak wspomniano kilka razy, wartość produktu naprawdę sprowadza się do tego, jak daleko ta jedna butelka cię zaprowadzi.

Na przykład, podczas gdy Royal Purple stabilizator powyżej robi świetną robotę, ale również traktuje w stosunku 1 uncji na 1 galon paliwa - to może stać się drogie w pośpiechu. Z drugiej strony, produkty takie jak Star Tron i Pri-G traktują paliwo w stosunku 1 uncja na 16 galonów.

Nawet jeśli trzeba dodać produkt częściej, można łatwo zauważyć, że jest to znacznie bardziej przyjazne dla budżetu.

Jedną z pierwszych rzeczy, które należy rozważyć przed zakupem stabilizatora paliwa jest to, jaki typ silnika masz w samochodzie. Jak widać, nie wszystkie stabilizatory będą pracować z oleju napędowego, więc jeśli masz silnik wysokoprężny, upewnij się, że wybierasz produkt, który jest kompatybilny.

Nawet w zakresie silników benzynowych, niektóre stabilizatory działają lepiej z określonych rodzajów paliwa, takich jak te z wyższych lub niższych mieszanek etanolu. Krótko mówiąc, jeśli jeździsz dieslem, wybierz stabilizator, który jest kompatybilny, a jeśli używasz zwykłego gazu, poszukaj stabilizatorów, które mogą być specyficzne dla Twojej dokładnej mieszanki paliwa.

Upewnij się, że wybrany stabilizator jest łatwy w użyciu. Idealnie, chcesz produkt, który można po prostu wlać do zbiornika paliwa w razie potrzeby, bez żadnych skomplikowanych procedur mieszania. Należy również pamiętać, że chociaż większość z tych produktów ma na celu utrzymanie świeżości paliwa podczas przechowywania, nie jest prawdopodobne, że będziesz mógł po prostu wrzucić butelkę do zbiornika i odejść. Wiele z nich wymaga, aby uruchomić silnik na trochę po dodaniu stabilizatora, aby upewnić się, że jest on prawidłowo wymieszany.

Wybierając nasz ulubiony stabilizator paliwa nie było łatwe zadanie, jak większość produktów, które objęliśmy powyżej wszystkie działają świetnie. Ale gdybyśmy musieli wybrać tylko jeden do użycia, musiałby to być Star Tron od Star Brite.

Podczas gdy jedna butelka nie będzie traktować zarówno benzyny i silników wysokoprężnych, robią produkt, który jest specyficzny dla diesli, więc marka jest dość uniwersalny dla wszystkich typów silników.

To robi wielką pracę, aby utrzymać części silnika czyste i funkcjonujące, i będzie zapobiegać gazu od dzieje się "złe" do 2 lat między operacjami. Jednak największą zaletą dla nas jest wartość produktu. Średnio zapłacisz mniej niż 25 dolarów za 32-uncjową butelkę Star Tron, a to wystarcza na ponad 500 galonów paliwa.

To nie tylko wielka wartość, jeśli chodzi o długotrwałe przechowywanie, ale nadal jest to przyjazny dla budżetu punkt cenowy, nawet jeśli jest używany jako zwykły dodatek do paliwa. Świetna wartość i świetna wydajność to zawsze zwycięska kombinacja w naszej książce!

You May Also Like:

Tyson Hanks jest niezależnym pisarzem, który dostarcza treści na temat wszystkiego, od kwestii ochrony przyrody do marketingu cyfrowego i całkiem sporo wszystkiego pomiędzy. Jest zapalonym miłośnikiem samochodów i mechanikiem-amatorem. Często można go znaleźć w jego własnym garażu, jak szlifuje, spawa i dłubie przy swoim rat rod i różnych silnikach, które porozrzucał po okolicy. Pisze również horrory i przez lata publikował je w wielu antologiach i czasopismach. Jego debiutancka powieść, Pozdrowienia z Barker Marsh, została wydana w 2016 roku. Tyson uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie marketingu na Southern Illinois University. Odwiedź stronę internetową Tysona pod adresem www.tysonhanks.com, aby uzyskać więcej informacji na temat jego osobistych projektów lub zapytać o możliwość zatrudnienia go do własnych potrzeb pisarskich.

Damian Kubik

Redakcja ecoparts.pl

Zobacz również