img

Top 10 Najlepsze 4×6-calowe głośniki samochodowe 2020

Jeśli jesteś taki jak ja, pierwszą rzeczą, którą robisz, gdy masz nowy pojazd jest wzmocnienie systemu dźwięku. Stock samochodowych systemów stereo zazwyczaj nie wyciąć. Oczywistym miejscem, aby rozpocząć konwersję jest wymiana głośników. Poniżej znajduje się lista najlepszych 4×6 cali głośniki samochodowe, które powinny dodać kopa do systemu dźwięku jazdy.

You May Also Like: Top 7 Best 6×9 Component Speakers (7 najlepszych głośników komponentowych 6×9)

Dobra jakość od Kenwood

Te głośniki są dokładnie tym, czego można oczekiwać od Kenwood. Brzmią naprawdę dobrze. Testowaliśmy je z 50 watowym wzmacniaczem na kanał, i były świetne. Byłbym ostrożny z podawaniem im większej mocy niż 50-75 watów. Wysoka głośność lub nadmierna ilość muzycznych szczytów mogłaby z łatwością przekroczyć maksimum 100 watów.

Mają wiele opcji wzorów śrub, aby ułatwić instalację drzwi. Potrzeba dużej głośności, aby je zniekształcić, a przy niskiej głośności brzmią ładnie i czysto.

czyszczenie

Ładne, wyraźne wysokie tony

Te głośniki JBL to duży krok naprzód w stosunku do standardowych. Stożki są większe niż w większości 6-calowych głośników. Pozwala to na bardziej efektywne rozpraszanie ciepła, co zapewnia ostre i czyste wysokie tony.

Nie spodziewałem się niczego innego po głośnikach JBL. Możesz spokojnie używać 75 watowego wzmacniacza z tymi głośnikami bez obaw o zniekształcenia.

Kołnierz montażowy jest nieco gruby, a środek głośnika wystaje wyżej niż w większości przypadków. Stwarza to pewne problemy z montażem. Zwłaszcza jeśli próbujesz zamontować je pod ciasną powierzchnią, taką jak pokrywa deski rozdzielczej lub ściśle przylegający panel drzwi.

 

Dobre głośniki za te pieniądze

To ładne, niedrogie głośniki. Kołnierz montażowy i 2-calowa głębokość montażowa oznaczają, że te głośniki powinny być łatwo zamontowane jako zamiennik dla fabrycznych głośników drzwiowych.

Jeśli zdecydujesz się zamontować głośniki w miejscu, w którym będą widoczne, zdejmowane metalowe maskownice mają naprawdę ładny wygląd, który powinien ładnie wyglądać w każdym wnętrzu.

Muszę przyznać, że brzmią całkiem nieźle jak na tę cenę. Wysokie tony są co najmniej tak czyste jak w głośnikach fabrycznych, które zastępują. Ich moc szczytowa wynosi tylko 120 W, ale 60 W RMS wydaje się dobrze radzić sobie z naszym 70-watowym wzmacniaczem na kanał. Gdzieś około 25 na głośności, Iron Maiden zaczął zniekształcać trochę, co nie było problemem na niektórych z droższych głośników, ale nie widzę tego jako problem.

Plusy:

Minusy:

Śmiało, zamocz je

Włączyłem te głośniki do recenzji, ponieważ są to głośniki z certyfikatem morskim. W przypadku głośników z certyfikatem morskim chodzi o to, że są one zbudowane tak, aby radzić sobie zarówno z wodą, jak i z promieniami UV, i nie trzeba być na łodzi, aby docenić głośnik, który może wytrzymać w środowisku.

Głośnik morski może być dobrym wyborem dla faceta z napędem na cztery koła, który lubi jeździć po kałużach i przeprawiać się przez strumienie. Każdy głośnik jest wyposażony w radiator z płytką biegunową. Ten typ radiatora wyjątkowo dobrze radzi sobie z odprowadzaniem ciepła z głośnika, co jest świetnym rozwiązaniem, jeśli Twój pojazd spędza dużo czasu na słońcu.

Głośniki brzmią naprawdę dobrze i mają głębszy bas niż większość głośników 4 x 6 cali. Nie są one dostarczane z maskownicami, więc muszą być zamontowane w taki sposób, aby były chronione przed brudem i piaskiem.

Liczne otwory montażowe powinny ułatwić montaż niemal w każdym miejscu.

Plusy:

Minusy:

Więcej dźwięku niż można by się spodziewać po 20 RMS

Głośniki te znajdują się na niższym końcu rodziny głośników samochodowych Kenwood. Nie oznacza to jednak, że nie są to dobrze brzmiące głośniki. Te głośniki są dla audiofila, który chce bezpieczeństwa jakości Kenwood, bez konieczności wydawania dużych pieniędzy.

Z mocą szczytową tylko 90 watów, i RMS 20 watów, te głośniki nie są przeznaczone do podłączenia do wzmacniacza o wysokiej mocy. To by oznaczało "bye bye" dla głośników. Powiem jednak, że z 50-watowym wzmacniaczem na kanał poradziły sobie znakomicie. Myślę, że wiele gorszej jakości 90-watowych głośników zniekształciłoby się, ale te Kenwoody wytrzymały.

Nie są dostarczane z maskownicami, ale są szalone z otworami montażowymi, więc nie powinieneś mieć problemu z zamontowaniem ich wewnątrz panelu drzwi.

Plusy:

Minusy:

Boom boom idzie bas

Zazwyczaj nie kupuje się głośników samochodowych 4 x 6 cali dla basów. Jeśli chcesz basu, dodajesz głośnik niskotonowy. Muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem zakresu basów tych głośników. Nie twierdzę, że dostarczają one taki sam, uderzający bas, jaki można uzyskać z głośnika niskotonowego, ale jak na niedrogie głośniki samochodowe 4 x 6, jest całkiem nieźle.

Wydaje się, że niektóre wysokie tony zostały poświęcone na rzecz basu, ale nie jest to żaden problem. Zauważyłem to trochę przy łatwym graniu na gitarze, ale nie ma się czym przejmować.

Konfiguracja kołnierza mocującego może sprawić, że montaż będzie trudny. Nie ma zbyt wielu otworów, a krawędzie są ustawione pod kątem, co przeszkadza przy próbie dobrego montażu na równi z powierzchnią.

Plusy:

Wady:

Te Kickery naprawdę dają kopa.

Skoro wymieniasz swoje fabryczne głośniki 4 x 6 cali na parę Kickerów, równie dobrze możesz dodać jeszcze dwa. Te 120 watowe głośniki 4 x 6 występują w zestawie z dwoma 6,5 calowymi okrągłymi głośnikami 240 watowymi.

Nie trzeba dodawać, że te głośniki dają czadu. Głośniki 6,5 cala brzmią tym lepiej im głośniej grają, a głośniki 4 x 6 cali trzymają się na miejscu.

Nie myślcie, że skoro macie cztery chore głośniki, to musicie też mieć chore basy. To nie są głośniki niskotonowe. Dodanie głośnika niskotonowego do tych głośników, z wysokiej mocy wzmacniaczem może być dokładnie tym dźwiękiem, którego potrzebujesz w swoim samochodzie.

Głośniki 4 x 6 posiadają wiele otworów montażowych i mają płaskie kołnierze ułatwiające montaż.

Głośniki 6,5 cala mają standardowe 4 otwory montażowe, które można zobaczyć na większości okrągłych głośników, co jest idealne do zastąpienia stockowych okrągłych głośników drzwiowych.

W zestawie znajduje się nawet zestaw wkładek dousznych.

Plusy:

Wady:

Niedrogie i woofery też

Oto ładny głośnik w ładniejszej cenie. Moc szczytowa 250 W pozwala na wykorzystanie całego wzmacniacza, jaki może być potrzebny. Wbudowane głośniki niskotonowe dają trochę basu, a wysokie tony są przyjemne i czyste. Głośniki te zniekształcają się przy bardzo wysokich poziomach głośności. Jeśli nie odtwarzasz głośno swoich utworów, nie możesz pobić tych głośników za niską cenę.

Każdy głośnik ma tylko cztery otwory montażowe i nie ma rzeczywistego kołnierza, w którym można wywiercić dodatkowe otwory do montażu. Głośniki są niskoprofilowe, co jest dobre do montażu pod panelami drzwi, ale brak otworów może być problemem.

Jeśli zdecydujesz się zamontować te głośniki w widocznym miejscu, w zestawie znajduje się para naprawdę ładnych maskownic.

Plusy:

Minusy:

Imponująca przejrzystość przy niskich poziomach głośności

Jest to zestaw głośników, który jest przyjemny w użytkowaniu. Oferują czystość, której oczekujemy od JBL, nie rozbijając przy tym banku. Jak większość głośników samochodowych 4 x 6, bas jest trochę słaby, ale wyrazistość wysokich tonów jest nadzwyczajna jak na tak niski poziom cenowy.

To mogą być najbardziej podatne na montaż głośniki, jakie recenzowaliśmy. Dzięki wysokości całkowitej wynoszącej zaledwie 2 1/4 cala i niskoprofilowemu kołnierzowi z otworami montażowymi, głośniki te można z łatwością zamontować za panelem drzwi lub deską rozdzielczą.

Jak większość niedrogich głośników, mają one tendencję do zniekształceń i bardzo wysokiej głośności. Ze względu na to, że głośniki te mają tylko moc szczytową 105 W, wzmacniacz o dużej mocy tylko pogorszy ten problem. Jednak przy rozsądnej głośności brzmią dobrze, szczególnie wokale.

Plusy:

Wady:

Najlepsze z mniej

Ładne głośniki. Mogłyby być najlepszymi, jakie testowaliśmy w kategorii "niedrogie". Zawsze oczekujemy nieco mniej od produktów, które kosztują mniej, i ten produkt nie jest wyjątkiem, ale z pewnością jest najlepszy z tych mniej.

Jak większość tańszych głośników są one nieco szorstkie przy wysokiej głośności, ale nie tak źle jak większość. Czystość wysokich tonów jest porównywalna z droższymi głośnikami.

Kołnierze sprawiają, że można je bardzo łatwo zamontować. Jeśli szukasz głośników do wymiany bez wydawania dużych pieniędzy, a nie jesteś jednym z tych, którzy lubią podkręcić Slayera do numeru 30 na tarczy, to są to dobre głośniki dla Ciebie.

Plusy:

Minusy:

Moje ulubione głośniki w tej recenzji to zdecydowanie zestaw czterech głośników Kicker. Czasami lubię posłuchać jakiegoś przyjemnego, niskiego Jim Croce'a, a innym razem lubię pogruchotać sobie jazdę z jakąś rozdzierającą uszy Metallicą. Te głośniki poradzą sobie z tym wszystkim. Dodałem 100 watowy głośnik niskotonowy i nie mogę powiedzieć wystarczająco dużo o jakości dźwięku. Jeśli jesteś gotów zainwestować trochę pieniędzy w radio samochodowe, polecam zacząć od tych głośników.

Wybierając głośnik, ważne jest, aby upewnić się, że moc znamionowa głośników jest zgodna z mocą wyjściową wzmacniacza. Opisy głośników powinny zawierać dwie wartości mocy znamionowej, RMS i szczytową. RMS to moc wyjściowa wzmacniacza, w watach, przy której głośnik pracuje najlepiej. Moc szczytowa to największa moc wyjściowa, jaką głośniki są w stanie przyjąć, zanim ulegną zniekształceniu, a nawet rozsadzeniu. Głośniki nie wytwarzają mocy, robią to wzmacniacze.

Ilość mocy, która jest wypompowywana ze wzmacniacza zmienia się w zależności od głośności i szczytów muzycznych. Tak więc moc wyjściowa wzmacniacza może się znacząco zmienić w trakcie jednego utworu. Z tego powodu ważne jest, aby zostawić sobie trochę "luzu" przy dopasowywaniu głośników do wzmacniacza.

Nie powinno się używać głośnika, który osiąga moc 75 W, ze wzmacniaczem, który dostarcza 75 W na kanał. Jest to zbyt ścisłe dopasowanie. Zawsze używaj głośnika, który komfortowo przewyższa moc wyjściową wzmacniacza.

Kolejną specyfikacją, którą można znaleźć na głośniku jest impedancja, która jest mierzona w omach. Impedancja to rezystancja. Uzyskasz znacznie lepszy dźwięk z systemu, jeśli impedancja głośników będzie zgodna z impedancją wzmacniacza.

Głośniki samochodowe 4 x 6 cali zazwyczaj nie zapewniają wspaniałych basów. Niektóre z nich są tylko głośnikami wysokotonowymi, co oznacza, że nie mają nawet głośnika niskotonowego. Jeśli lubisz dobry dźwięk, gorąco polecam zainstalowanie głośnika niskotonowego. Nie potrzebujesz domowego shakera, po prostu mały 50 watowy głośnik niskotonowy może zrobić dużą różnicę w brzmieniu Twojej ulubionej muzyki.

Tak więc wybierając zestaw głośników, najpierw zwróć uwagę na moc wyjściową i impedancję Twojego wzmacniacza. W większości przypadków, jeśli posiadasz system dźwiękowy, wzmacniacz jest wbudowany w głowicę sterującą, a specyfikacja powinna być wyświetlana z tyłu urządzenia. Nie poddawaj się pokusie, aby pójść na całość. Więcej głośników nie zawsze znaczy lepiej, wszystko zależy od dopasowania.

Jeśli planujesz zainstalować nowe głośniki w tym samym miejscu, co wymieniane jednostki fabryczne, zdejmij je przed złożeniem zamówienia. W ten sposób można porównać schemat montażu głośników fabrycznych z rysunkiem nowych głośników. To może zaoszczędzić Ci wiele udręki.

You May Also Like:

Frank Loumena jest niezależnym pisarzem, który specjalizuje się w technologii motoryzacyjnej. Uwielbia samochody, ciężarówki, motocykle i wszystko, co się rusza. Jego ulubionymi osobami są żona i trzy duże, szalone psy.

Robert Mierzwa

Redakcja ecoparts.pl

Zobacz również