img

Najlepsze 6,5-calowe głośniki samochodowe

Chcesz poprawić jakość dźwięku swojego samochodowego zestawu stereo, ale modernizacja systemu może być kosztowna. Wzmacniacze, subwoofery, jednostki główne, święta cena! Oto wskazówka, zacznij od wymiany głośników w swoim samochodzie. To może być ekonomiczny sposób na modernizację systemu nagłośnienia. Aby zapewnić Ci łatwy czas na zakupy, oto nasze 8 najlepszych 6,5-calowych głośników samochodowych, które pozwolą Ci zacząć.

Wybierając nowe głośniki do samochodu z rynku wtórnego, należy najpierw sprawdzić wielkość głośników fabrycznych. Chcesz mieć pewność, że Twój nowy głośnik może zmieścić się w otworze starego. Należy więc upewnić się, że głośniki na rynku wtórnym mają dokładnie ten sam rozmiar, co stare głośniki.

Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, to nie dostaniesz głośnika wysokiej klasy, jeśli Twój fabryczny samochód stereo ma niską moc. Powodem tego jest fakt, że głośniki wysokiej klasy potrzebują większej mocy, a w końcu może się okazać, że potrzebny jest zewnętrzny wzmacniacz, aby popchnąć ten głośnik. Podobnie, jeśli zachowujesz ten sam wzmacniacz, z którym był wyposażony Twój samochód, powinieneś zdecydować się na głośnik wysokowydajny, ponieważ są one zazwyczaj tańsze niż ich odpowiedniki o niskiej mocy. Głośniki o niskiej skuteczności są wysokiej klasy, wymagają dużej mocy; brzmią dobrze, ale wtedy mogą pracować tylko z większymi wzmacniaczami.

Co więcej, warto sprawdzić moc RMS głośnika. Odnosi się ona po prostu do ilości mocy, którą głośnik może obsłużyć w codziennej pracy. Dlatego też 40-watowy głośnik RMS może wygodnie obsłużyć 40 watów, które przez niego przechodzą. Tak więc, powinieneś utrzymać tę wartość RMS również dla swojego nowego głośnika. Nie chcesz go zaniżać ani obezwładniać.

W zależności od tego, gdzie usiądzie Twój nowy głośnik, oczekujesz albo głośnika współosiowego, albo komponentowego. Głośnik współosiowy ma wbudowane połączenie głośnika wysokotonowego i niskotonowego. Głośnik niskotonowy będzie stanowił większą część głośnika, a głośnik wysokotonowy będzie przebijał się przez jego środek. Głośniki te nie są zbyt nieporęczne i doskonale sprawdzą się w pracy z większością częstotliwości, które będzie w nich odtwarzał Twój samochodowy zestaw stereo.

I odwrotnie, głośniki komponentowe to takie, które są umieszczone z przodu Twojego samochodu. W przeciwieństwie do ich współosiowych odpowiedników, głośniki komponentowe są wyposażone w oddzielny głośnik wysokotonowy, który jest zwykle umieszczany na desce rozdzielczej, podczas gdy głośnik niskotonowy znajduje się z boku drzwi. Taki układ sprawia, że dźwięk wydaje się pochodzić z wyższego poziomu, ponieważ głośnik wysokotonowy, który wytwarza wysokie tony, jest umieszczony bezpośrednio na desce rozdzielczej i zasadniczo przed uszami.

Głośniki komponentowe często chwalą się lepszą zwrotnicą niż głośniki współosiowe. Głośniki komponentowe mają lepsze zwrotnice, ponieważ mają złożone układy, które prowadzą i oddzielają dźwięki pomiędzy głośnikiem niskotonowym i wysokotonowym. Z drugiej strony, głośniki współosiowe mają tylko mały kompozytor, który jest umieszczony gdzieś na środku głośnika. Nie są one złe pod względem brzmieniowym, ale po prostu nie pasują do głośników komponentowych, jeśli chodzi o doskonały dźwięk i obraz.

GTO609C jest głośny. Ma 90 W mocy ciągłej i 270 W mocy szczytowej. Ten system głośników to świetny wybór, jeśli nie zamierzasz instalować subwoofera w swoim samochodzie, dzięki możliwości przenoszenia głębokich basów i przenoszenia. Wyposażony jest w stożek Plus One, który jest większy niż u konkurencji w tym samym rozmiarze, zapewniając więcej powietrza w środku i więcej basu. Stożki są wykonane z wtryskiwanego węgla, dzięki czemu są dość lekkie i sztywne, zwłaszcza w porównaniu do stożków wykonanych z polipropylenu.

W połączeniu z wytrzymałym węglowym materiałem kompozytowym stanowią niemagnetyczne ramy głośnika, które utrzymują jego wytrzymałość nawet w trudnych warunkach. Co więcej, kopułkowe głośniki wysokotonowe w głośnikach posiadają przewymiarowane cewki drgające, które zapewniają bezszwową wysokość, ponieważ lepiej radzą sobie z mocą i zapewniają większe odprowadzanie ciepła.

GTO609C jest łatwy w montażu dzięki opatentowanemu systemowi I-Mount, który pozwala na powierzchniowy lub podtynkowy montaż głośników wysokotonowych. W przypadku, gdy rozmieszczenie głośników nie jest równe, można użyć dwupoziomowej regulacji głośności głośnika wysokotonowego, aby zapewnić równe wrażenia słuchowe. Regulacja ta może być również wykorzystana do poszukiwania idealnej głośności odsłuchu.

Głośniki o niskiej impedancji, 3-ohmowe, oferują kompensację dźwięku dla niewymiarowych przewodów, które obecnie występują w samochodach. Współpracują one dobrze z samochodowym systemem stereo, zapewniając najlepszy dźwięk, dzięki czemu głośnik samochodowy jest doskonałym wyborem dla każdego, kto chce unowocześnić swój samochodowy system audio.

 

 

 

Jesteś w budżecie, ale nadal chcesz zmodernizować swoje fabryczne głośniki samochodowe? Jeśli tak, to ten produkt może być najlepszym rozwiązaniem. R165X3 jest nie tylko przystępny cenowo, ale także przewyższa te, które mają dwukrotnie wyższą cenę.

Niektóre cechy, które Rockford Fosgate włożył do tego pełnozakresowego, 3-drożnego głośnika współosiowego to: polipropylenowe kubki formowane wtryskowo, gumowe obudowy, wytłaczany stalowy koszyk, który jest zaprojektowany tak, aby pasował do większości miejsc montażu OEM (jest to bardzo pomocne w instalacji, ponieważ czasami zdarza się, że te głośniki współosiowe mówią, że pasują, ale tak naprawdę nie pasują). Mają również wbudowane zwrotnice wbudowane w głośniki wysokotonowe, więc nie ma potrzeby stosowania zewnętrznych zwrotnic.

Jedną z innych rzeczy, które zrobili z R165X3 jest to, że zaprojektowali je również z wyższą czułością. Fajną rzeczą jest to, że pozwalają one na dobrą pracę nawet, gdy są bezpośrednio wyłączone z zasilania radiowego. Głośnik o wyższej czułości nie potrzebuje aż tyle mocy, aby uzyskać większą moc.

Każdy głośnik ma maksymalną moc 180 W (360 W na parę) i 60 W mocy nominalnej (120 W na parę). Chociaż ta moc nie jest tak dobra jak te z wyższej półki, to jednak rekompensuje ona jakość jego komponentów.

 

 

 

Polk jest dobrze znany z produkcji głośników domowych i samochodowych, a DB651s jest jednym z ich najlepiej sprzedających się produktów.

Dla tych z Was, którzy nie wiedzą, DB oznacza Dynamic Balance. Polk Audio DB651s posiada membranę z kompozytu polimerowo-mikro-kompozytowego wypełnionego minerałami, dzięki czemu dźwięk jest duży, a bas znakomity. Konstrukcja głośnika niskotonowego doskonale sprawdza się w eliminowaniu wibracji, co zapewnia najmniejsze zniekształcenia dźwięku.

Ten zestaw głośnikowy jest wyposażony w 0,75-calową, chłodzoną cieczą kopułkę wysokotonową z kompozytu jedwabno-polimerowego, która zapewnia szczegółowy i płynny dźwięk.

Wokół niego znajduje się również płyn magnetyczny, który rozprasza ciepło, sprawia, że dźwięk jest czysty i szczegółowy nawet przy zwiększonej głośności. Co więcej, obudowa wykonana jest z trwałej gumy. Dzięki temu głośniki zachowują swój kształt nawet pod wpływem wilgoci, ciepła i ciągłego użytkowania.

Kolejną cechą, którą lubimy najbardziej, jest fakt, że DB651s posiada certyfikat do użytku morskiego. Więc jeśli chcesz dodać lepszy system głośników do swojej łodzi, może to być idealny wybór. Przetrwają one długo nawet w ekstremalnych temperaturach, w słońcu i w czasie.

Głośniki mogą pracować z mocą do 120 watów w trybie ciągłym (na parę) i 360 watów mocy szczytowej (na parę). Ta moc nie jest zła dla głośników samochodowych, ale nie jest też najlepsza.

 

 

 

Seria Infinity Kappa oferuje pełną linię głośników samochodowych, zaprojektowanych w celu zapewnienia wysokiej jakości dźwięku, który zastąpi fabryczne głośniki.

Głośniki 60.11CS o prawdziwej impedancji 2-ohms są idealne do pracy bezpośrednio z jednostką główną na rynku wtórnym lub z zewnętrznym wzmacniaczem. Ze względu na to, że większość głośników instalowanych jest nisko w drzwiach, konstrukcja głośnika wysokotonowego Uni-pivot przenosi scenę dźwiękową do słuchacza w celu uzyskania bardziej precyzyjnych wrażeń.

Głośniki Infinity Kappa 60.11CS wyposażone są w kopułkowy głośnik wysokotonowy z napędem krawędziowym, który zapewnia bardzo dobrą reprodukcję dźwięku i czystość wysokich częstotliwości. Mogą one obsłużyć 90 W mocy RMS i 270 W mocy szczytowej.

Jeśli chcesz zmodernizować swoje fabryczne głośniki i zastąpić je uniwersalnym głośnikiem, który został zaprojektowany do zasilania ze wzmacniaczem lub bez niego, głośniki 60.11CS są idealne dla Ciebie.

 

 

 

CT Sounds Meso są starannie dostosowane i wykonane, aby zapewnić najwyższą jakość dźwięku w Twoim pojeździe. Te głośniki komponentowe zapewniają dobrze zbalansowane doznania w bogatych tonach, od potężnego basu średniego do wysokich tonów przy pomocy membrany z włókna szklanego i membrany z kauczuku nitrylowo-butadienowego (NBR).

W zestawie znajdują się również dwie sieci zwrotnic umożliwiające precyzyjne filtrowanie częstotliwości. Dodatkowo w zestawie znajdują się jedwabne kopułkowe głośniki wysokotonowe o średnicy jednego cala, które skutecznie radzą sobie z wysokimi częstotliwościami. Wszystko to w połączeniu daje głośnik, który poradzi sobie z niemal wszystkim. Moc 60 W sprawia, że idealnie pasuje do każdego 4-kanałowego wzmacniacza.

Zestaw głośnikowy jest dostarczany z maskownicami zabezpieczającymi głośniki niskotonowe i śrubami zapewniającymi bezpieczniejszy montaż. Dzięki łatwej w użyciu instrukcji montażu można go również bardzo łatwo podłączyć do jednostki głównej.

 

 

 

Kicker słynie z produkcji głośników samochodowych i subwooferów, które są dostosowane do dzisiejszej muzyki. DS65 jest doskonałym wyborem, jeśli nie chcesz mieć wysokiej klasy głośnika komponentowego, a jedynie łatwy w instalacji 2-drożny, współosiowy głośnik samochodowy.

Dzięki ciągłej mocy 50 W każdy i 100 W mocy szczytowej na głośnik DS65 jest nieco mniejszy niż konkurencja. Jest jednak wystarczająco głośny i zapewnia właściwą równowagę wysokich częstotliwości, średnich tonów oraz imponujące przenoszenie basu.

Aby zapewnić najlepszą wydajność, głośnik jest wyposażony w wytrzymałą konstrukcję silnika. Kopułkowe głośniki wysokotonowe wykonane z tytanu zapewniają najlepszą definicję dźwięku, a rozszerzona cewka drgająca zapewnia czyste basy z głośników.

Podoba mi się, że głośniki są łatwe w montażu. Mają minimalistyczną konstrukcję, która pozwala na różne możliwości montażu. Co więcej, żebrowany system UV Surround zapewnia optymalny dźwięk w samochodzie, niezależnie od tego, jakiej muzyki słuchasz.

 

 

 

Marka Alpine znana jest z używania wysokiej jakości komponentów i materiałów oraz przytłaczająco pozytywnych opinii klientów. Wchodząc w zakres niedrogiego rynku, Alpine SPS610 jest idealnym zamiennikiem budżetowym dla słabego lub rozdmuchanego głośnika fabrycznego.

Głośnik ten może pochwalić się imponującą mocą 240 W w szczycie, co oznacza, że produkuje wysokiej jakości dźwięk nawet przy wyższych głośnościach, co czyni go dobrym rozwiązaniem dla osób o ograniczonym budżecie. Nawet jeśli nie pojawiają się na szczycie listy najmocniejszych głośników samochodowych, SPS610 są świetnym rozwiązaniem dla każdego, kto chce mieć produkt, który wykona swoją pracę.

Głośniki wysokotonowe w tym systemie głośnikowym mogą obracać się w różnych kierunkach, co pozwala na ustawienie głośników w celu jak najlepszego dostrojenia. Posiadają one również jedwabne kopułki, które zapewniają wysoką jakość dźwięku. Co więcej, te stożki są wykonane z mieszanki miki poli, która może obsługiwać dużą głośność bez pogorszenia jakości dźwięku. Gumowe, butylowe osłony zapewniają również większą trwałość.

Te głośniki Alpine SPS-610 są łatwe w instalacji i zapewniają niesamowity dźwięk. Jeśli szukasz unowocześnienia jakości, to jest to produkt, o którym należy pamiętać.

 

 

 

Bez względu na to, czy zamierzasz nadal korzystać z dostępnego na rynku sprzętu stereo, czy też dostosować własny system nagłośnieniowy przy użyciu wzmacniaczy i subwooferów z rynku wtórnego, JBL GX602 jest doskonałym wyborem. Ten 2-drożny głośnik 6.5 zapewnia świetne rezultaty nawet w połączeniu z dostępnym na rynku radiem. W przypadku współpracy ze wzmacniaczami z rynku wtórnego lub stereo, będą one brzmiały jeszcze lepiej dzięki szerokiemu zakresowi możliwości przenoszenia mocy.

Jedną z cech wyróżniających, którą lubimy najbardziej, jest opatentowana konstrukcja Plus One, która pozwala membranie głośnika niskotonowego uzyskać większą powierzchnię niż w przypadku innych głośników 6,5", a w rezultacie uzyskać imponujące przenoszenie basu. Dodatkowo, aby zapewnić wydobycie jak największej ilości szczegółów z muzyki, GX602 wyposażony jest w miękką kopułkę wysokotonową.

Głośnik ten jest niezwykle łatwy w montażu, ponieważ stanowi bezpośrednią wymianę zapasową. Jedyne co musisz zrobić, to usunąć obecny i umieścić parę GX602 na ich miejscu.

 

 

 

Impedancja: odnosi się do oporu głośnika, gdy otrzymuje on prąd. Gdy oporność jest zmniejszona, do głośnika wysyłanych jest więcej sygnałów elektrycznych. Należy jednak pamiętać o sprawdzeniu zakresu impedancji głośnika podczas używania go ze wzmacniaczem. Wynika to z faktu, że różne wzmacniacze mają różne wymagania odnośnie impedancji.

Moc szczytowa i RMS: te dwie zmienne są używane do pomiaru zdolności przenoszenia mocy Twojego głośnika. Root Mean Square (RMS) pokazuje moc, którą głośnik może obsługiwać w sposób ciągły, podczas gdy moc szczytowa jest maksymalną mocą osiąganą przez głośnik w krótkich okresach.

Zakres częstotliwości: określa jak dźwięk jest kierowany w Twoim samochodzie, co oznacza, że poprawia ogólną jakość. Głośniki wysokotonowe wytwarzają dźwięki o wysokiej częstotliwości i wysokiej kierunkowości, zapewniając wspaniałe wrażenia przestrzenne. Zwrotnice rozkładają częstotliwości równomiernie, aby zapewnić większą efektywność energetyczną.

Materiał: kupując 6,5-calowe głośniki samochodowe, które są idealne dla Twojego samochodu, upewnij się, że masz te skonstruowane przy użyciu najwyższej jakości trwałych materiałów. Lekkie i mocne wypełnienia z polimerów są dostępne w połączeniu z gumowym otoczeniem dla dłuższego użytkowania.

Szukasz bezpośredniego zamiennika dla swoich głośników samochodowych? Jeśli tak, możesz wybrać jeden z naszych najlepszych 6,5-calowych głośników samochodowych z listy powyżej. Przeglądaliśmy produkty w ramach różnych budżetów, aby pomóc Ci zawęzić poszukiwania do najlepszego.

Robert Mierzwa

Redakcja ecoparts.pl

Zobacz również